Demirgil: “Esnafın finansal gücü olacağız”

 Demirgil: “Esnafın finansal gücü olacağız”

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Hakan Demirgil 2015´te öncülük ettiği ve 152 esnafı dükkan sahibi yaptığı Oto Sanayi Sitesi esnafını ziyaret ederek destek istedi. Sitede esnafla örnek bir dayanışma sergilediklerini ifade eden Başkan Hakan Demirgil, “Esnafımızın finansal gücü olacağız” dedi.

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Hakan Demirgil, destek ziyaretlerine hız verdi.

Demirgil, Sultan Şehir Oto Sanayi Sitesi esnafını ziyaret etti.  Sitenin harcında emeği olan Demirgil “Koopetarifçilik bizim işimiz” dedi.

Esnafla örnek bir dayanışma sergilediklerini ve 152 meslektaşını üç yıl içinde işyeri sahibi yaptıklarını hatırlatan Demirgil, “2015 yılında kurduğumuz sınırlı sorumlu oto sanayi sitesi yapı kooperatifi ile üyelerimize 152 adet dükkanı yaptık. 3,5 yılda teslim ettik. Tabi bu yaptığımız dükkanlarda kesinlikle hiçbir devlet desteği almadan sadece üyelerimizin kendi öz sermayesiyle yaptık. Önden 20 bin lira para daha sonra aylık 2 bin TL.  4 Eylül Sanayi Sitesinde işyerlerimizi yaparak esnaf arkadaşlarımıza teslim ettik”

YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATI 

Bugün esnaf arkadaşlarının o işyerlerinde çalışarak alın teriyle helal paralarını kazandıklarını ifade eden Demirgil “Bize teşekkür ediyorlar. Tabi biz şuna inanıyoruz: İşte hiç ortada olmayan bir kooperatifi belli bir noktaya getirdik; yaptık, bitirdik. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı olacak” dedi.

Demirgil; sözlerini şöyle tamamladı: Şeffaf, dürüstlük anlayışı ile kooperatifler kanunu ve ana sözleşmeye uygun hareket edeceğiz. Başkanlığa seçilmemiz durumunda esnafa eşit, aynı yakınlıkta davranacağız. Tüm Sivas esnafının finansal sorunlarının çözümü için birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağız. Birlik ve beraberliğin olduğu yerde huzur olur, mutluluk olur. İş de olur aş da olur. Para mutluluğun ve huzurun olduğu yerde olur, her ortağa aynı mesafede yakın olacağız. Sivas´ta işini büyütmek isteyen esnaf ve sanatkarımıza finansal açıdan bütün gücümüzle destek olmaya çalışacağız. Bağlı bulunduğumuz Ankara Merkez Birliğimizle istişare ve irtibat halinde olacağız.” Haber: E.Sönmez

Benzer Haberler