Depremzedelere her zaman desteğimiz devam edecek

 Depremzedelere her zaman desteğimiz devam edecek

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil başkanlığında bir araya gelen Sesob Kriz Masası, deprem bölgesinde ve Sivas’ta depremzedelere yönelik yapılan yardımları değerlendirdi.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde Sesob Başkanı Hakan Demirgil başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 27. Bölge Birliği Başkanı Mesut Dursun ve merkezdeki oda başkanları katıldı.

Sivas SESOB Başkanı Hakan Demirgil, 11 ilde ve Gürün ilçemizde meydana gelen deprem sonrasında esnaf teşkilatı olarak kriz masası oluşturduktan sonra hummalı çalışmalar yaptıklarını, deprem bölgelerine yiyecek, giyecek, yakacak, kuru gıda, oyuncak, su, ekmek gönderdiklerini ifade ederek, esnaf teşkilatının büyük bir aile olduğunu ve doğal afetler karşısında sessiz kalmayarak gerekli desteği sağladıklarını söyledi.

Meydana gelen deprem sonrasında harekete geçerek depremzede vatandaşların yaralarını sarmak, onlara katkı sağlamak için gayret gösterdiklerini vurgulayan Sesob Başkanı Hakan Demirgil, “Deprem sonrasında kriz masası oluşturarak teşkilatımızı seferber ettik. Yapılan yardımlar ve destekleri de gerek deprem bölgelerine gerekse de Sivas’a yerleştirilen depremzede kardeşlerimize ulaştırdık. Sivas Valiliği bünyesinde oluşturulan Afetzede ve Yardım Komisyon Merkezinin taleplerini karşıladık. Bu süreçte yönetim kurulu üyeleriyle birlikte desteğini esirgemeyen 27. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Birliği Başkanı Mesut Dursun olmak üzere, merkez ve ilçelerdeki oda başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerine, personelime ve katkılarıyla bizlere her zaman destek olan esnaflarımıza çok teşekkür ediyoruz. “Dedi.

KARDEŞ AİLE SEFERBERLİNE DESTEK VERECEĞİZ

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, Sivas Valiliği işbirliği ile başlatılan ‘Kardeş Aile ‘kampanyasına da esnaf teşkilatı olarak destek vereceklerini ve bu konuda çalışma başlattıklarını dile getirdi.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgill başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda oda başkanları da söz alarak yapılan yardımlar ve destekler hakkında bilgi verdiler Haber Foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler