Destek paketi esnafı rahatlattı, kredi desteği esnafa can suyu oldu

 Destek paketi esnafı rahatlattı, kredi desteği esnafa can suyu oldu

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil  , esnafın finansman ihtiyacını karşılamak amacıyla açıklanan kredi destek  paketinin esnafa olumlu yansıdığını söyledi.

Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan esnafa destek paketinin başvurularının devam ettiğini, başvuru sayısında artış olduğunu ifade eden Sesob Başkan Hakan Demirgil, “Esnaf ve sanatkarlarımız için finansman ihtiyacını karşılamak adına 60 ay vade imkan ve yüzde 7.5’lik faiz oranıyla kullandırılacak kredi destek paketinin başlaması esnafımız açısıdan önemlidir. Pandemi sürecinde en fazla esnaf ve sanatkarlarımız mağdur olmuştur. Özelliklle bazı sektörlerdeki esnafımız aylarca dükkanlarını açamamıştır. Cumhurbaşkanımız tarafından açıklaann 500 bin Tl’lik kredi paketi elbette esnafımıza ve piyasaya rahatlama getirecektir. Açıklanan paketin özellikle bu zamana getirilmesi de esnafımıza destek olunması için de önelidir. Esnaf ve Sanatkarlarımız daha önce 9.5 oranıyla Esnafve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinden kredi çekiyordu. Bu oranında 7.5’ e düşürülmesi krediye olan talebi de artırmıştır. Esnaf ve Sanatkarlarımız almış oldukları kredi ile kış aylarını da rahat bir şekilde geç irecektir. Bu krediler piyasayı da hareketlendirmiştir” dedi.

KREDİYE KİMLER BAŞVURABİLİR

Sivas Sesob Başkanı Hakan Demirgil, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi aracılığı ile Halk bankası tarafından verilecek krediye Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği sicil müdürlüğüne kayıtlı, oda kaydı bulunan ve en az üç aylık esnaflık sürecini tamamlayan esnaf ve sanatkarların bu krediden faydalanabileceğini dile getirdi.

TALEP ÇOK FAZLA

Açıklanan kredi paketinden sonra merkez ve ilçelerde bulunan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatiflerinde yoğunluk olduğunu , esnafın kredi alabilmek için başvuru yaptığını vurgulayan Sesob Başkanı Hakan Demirgil, kooperatif personelinin esnafa her konuda yardımcı olduğunu , mesai mefhumuz gözetmeksizin esnafın kredi talebine cevap verebilmek için  çalıştıklarını vurgulayarak, 27.Bölge Birliği Başkanı Mesut Dursun ve kooperatif personeline özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Benzer Haberler