Doğalgaz tesisat yapım firmalarının sorunları ele alındı

 Doğalgaz tesisat yapım firmalarının sorunları ele alındı

Yönetim Kurulu Üyemiz Reha Kars, 6. Meslek komitesini temsilen Aksa Sivas Doğalgaz Dağıtım AŞ. Şirket Müdürü Resul Korkmaz ile istişarelerde bulundu.

  1. Komite (Altyapı ve diğer inşaat faaliyetleri) üyelerimizin talepleri doğrultusunda, doğalgaz sektöründe yaşanan problemler ve bu problemlerin çözümü noktasında görüş alışverişinde bulunuldu. Görüşmede gerek sertifikalı doğalgaz firmaları gerekse müteahhitler açısından sorun teşkil eden konular ele alındı. Aksa Sivas Doğalgaz Dağıtım AŞ. Şirket Müdürü Resul Korkmaz, müteahhitlerin kaba inşaatı biten yapılarında abonelik işlemleri sürecini başlatabileceklerini ve buna bağlı olarak söz konusu yapılarda, AKSA olarak altyapı ve servis kutusu yerleştirme işlemlerini hızlandırabileceklerini söyledi. Böylelikle yönetmelik gereği önce abonelik, sonra proje onayı sonrasında ise tesisat yapımının hızlanması anlamında sertifikalı doğalgaz tesisat yapım firmalarına da kolaylık sağlanabileceğini ifade etti.
    Yönetim Kurulu Üyemiz Reha Kars, sektörel görüşmelerin devam edeceğini belirterek, Aksa Sivas Doğalgaz Dağıtım AŞ. Şirket Müdürü Resul Korkmaz’a göstermiş olduğu bu çözüm odaklı yaklaşımdan dolayı Sivas TSO ve üyeleri adına teşekkürlerini iletti. Haber Foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler