Düğün sezonu Esnafı da hareketlendirecektir

 Düğün sezonu Esnafı da hareketlendirecektir

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, düğün sezonunun başlayacak olmasının esnafı da hareketlendireceğini ve piyasada bir canlanma olacağını söyledi.

Esnaf ve sanatkarların ve piyasanın hareketlenmesi için düğün sezonunun çok önemli olduğunu ifade eden Sesob Başkanı Hakan Demirgil, “Evlenecek olan çiftlerimiz düğün yapabilmek için günler öncesinden hazırlıklara başladılar. Düğün sezonu elbette iç piyasanın hareketlenmesi ve esnafın da canlanması açısından çok önemlidir. Sezonun başlaması ile birlikte başta mobilyacı olmak üzere, kuyumcu, tekstilci ve 20 den fazla sektörü de hareketlendirecek ve esnaflarda bir yoğunluk oluşturacaktır. Esnafın hareketlenmesi demek, iç piyasanın da hızlanması ve canlı kalması demektir. Düğün sezonunun hareketlenmesiyle sektörlerdeki canlanma ekonomiye de önemli katkı sağlayacaktır” dedi.

EVLENECEK ÇİFTLERE KREDİ DESTEĞİ VERİLECEK

Evlenecek çiftlerin düğün masraflarını karşılamakta zorlandığını bu nedenle de kredi desteğinin çok önemli olduğunu dile getiren Sesob Başkanı Hakan Demirgil, “Devletimizin  yeni evlenecek çiftlere vereceği 2 yıl ödemesiz toplam 72 ay vadeyle 150 bin TL vereceği evlenme kredisi desteği evlenmeyi düşünen gençlerimiz için de çok önemlidir. Evlenecek çiftlerin  düğün masraflarının karşılanması noktasında evlenme kredisi alması sektörü de canlandıracaktır. Sıcakların başlamasıyla birlikte düğün sektöründe büyük canlılık bekliyoruz. Fotoğrafçı, düğün salonu, kuaför, berber, gelinlikçi, çiçekçi, beyaz eşyacı, mobilyacı, pastacı, kuyumcu başta olmak üzere onlarca farklı sektördeki esnafımız düğün sezonuna hazır. Sezonla birlikte bu sektörlerdeki faaliyet gösteren esnaflarımızda hareketlenme olacaktır. Bu hareketlilik piyasayı da canlandıracaktır” diye açıklamalarda bulundu.

4 BİN ÇİFT EVLENDİ

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, 2022 yılında merkez ve ilçelerde yaklaşık 4 bin çiftin düğün töreni yaparak evlendiğini belirterek, düğün hazırlıklarının çok önemli olduğunu, yapılan harcamaların esnafa yansıdığını hatırlatarak, 2023 yılından esnafın umutlu olduğunu dile getirdi. 

Esnaf ve sanatkarlara da seslenen  Sesob Başkanı Demirgil, yuva kurmak ve evlenmek isteyen çiftlerle yardımcı olunmasını, gerekli kolaylığı sağlamalarını talep ederek, düğün yapacak çiftleri tebrik ederek  bir ömür boyu mutluluklar diledi. Haber Foto: G. ÖZAT

Benzer Haberler