Eğitime Hayırsever Desteği

 Eğitime Hayırsever Desteği

Hafik Hacı Ömer Aydoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi binasına ek olarak hayırseverlerin destekleri ile Hafik İmam Hatip Okulları ve Yurt Yaptırma Yaşatma Derneği tarafından yapılacak olan yurt binası yapımı için protokol imza töreni gerçekleştirildi.

Valilik Ek Bina Toplantı Salonunda gerçekleştirilen protokol imza törenine Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Hafik Kaymakamı Kadir Algın, İl Millî Eğitim Müdürü Ergüven Aslan ile hayırseverler katıldı.

Hafik Kaymakamı Kadir Algın’ın yapılacak yurt hakkında bilgi vermesinin ardından konuşan Vali Şimşek, geniş bir coğrafyaya sahip Sivas’ta son yıllarda hayata geçen eğitim yatırımları ile fiziki altyapının güçlendiğini söyledi. Eğitim yatırımlarının hayata geçmesinde emeği olanlara teşekkür eden Vali Şimşek, “Hayırseverlerimiz ilimizde birçok okulun yapımına katkı sağlayarak, geleceğimizin teminatı evlatlarımıza modern eğitim yuvaları kazandırmıştır. Bu örnek davranıştan dolayı da hayırda yarışan kıymetli hemşerilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

– Yurt 3 Yılda Tamamlanacak

Hayırlı bir protokol için bir araya geldiklerini belirten Vali Şimşek, “Hafik ilçemizde 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında açılan Hacı Ömer Aydoğan Anadolu İmam Hatip Lisesine ek olarak yurt binası yapmak üzere imzalar atacağız.  Hafik İmam Hatip Okulları ve Yurt Yaptırma Yaşatma Derneği arasında düzenlenen protokolümüzün hayırlara vesile olmasını diliyor, kendilerine şahsım ve eğitim camiası adına şükranlarımı arz ediyorum. Kısa sürede inşaatı başlayacak olan yurdumuz, 3 yıl içerisinde tamamlanarak teslim edilecek, böylece öğrencilerimizin konaklama imkânı da daha rahat bir duruma erişecek. İnşallah yurdumuzun açılış töreninde de bir arada olur, öğrencilerimizle birlikte bu örnek yapıyı gezeriz.” ifadelerini kullandı.

2000 yılında hayata veda eden Hacı Ömer Aydoğan’ı rahmetle anarak okulu yaptıran kıymetli ailesine de sağlıklı ömürler temenni eden Vali Şimşek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Hafik ilçemize yurt binası ile katkı sağlayan derneğimize, hayırseverlerimize de bir kez daha teşekkür ediyor, kazasız ve sorunsuz bir inşaat sezonu diliyorum. Burada yetişen evlatlarımızın da ülkemize milletimize hayırlı bireyler olacaklarına yürekten inanıyorum. Yurdumuz için atılan imzalar ilçemize, gençlerimize hayırlı olsun.”

Benzer Haberler