Elektrik Kesintileri Gideriliyor

 Elektrik Kesintileri Gideriliyor

Etkili kar yağışı, fırtına ve anlık sıcaklık farkı nedeniyle, Sivas genelinde bazı bölgelerde yaşanan iletişim ve enerji hatlarındaki arızaların giderilmesi için başlatılan çalışmalarda sona yaklaşıldı.


Sivas’ta 13 Ocak Çarşamba günü etkili olan kar yağışı sonrası ilimiz mahalleleri, köyleri ile Yıldızeli, Gemerek ve Şarkışla’da yaşanan elektrik arızalarının giderilmesi için devam eden çalışmalar, ÇEDAŞ ekiplerince büyük oranda tamamlandı.


-Vali Salih Ayhan, Elektrik Arıza Çalışmalarını Yerinde İnceledi
Sivas Valisi Salih Ayhan, elektrik arızası yaşanan bölgelerden biri olan Yıldız Beldesine giderek, ÇEDAŞ ekiplerince devam elektrik arıza çalışmalarını yerinde inceledi.


-Kar, Fırtına ve Anlık Sıcaklık Farkı Elektrik Arızasına Neden Oldu
ÇEDAŞ Genel Müdürü Niyazi Kıvılcım’dan çalışmalar hakkında bilgi alan Sivas Valisi Salih Ayhan, yaptığı açıklamada, aşırı sulu kar yağması, hızı saatte 130 kilometreyi geçen fırtına ve anlık sıcaklık farkı nedeniyle enerji hatlarında kopma meydana geldiğini ve daha sonra da bazı bölgelerde yaygın olarak elektrik sıkıntısı yaşandığını söyledi.


-1328 İhbar Değerlendirildi
Yerleşim yerlerinden çok sayıda ihbar alındığını, bunların içerisinden asılsız ihbarlarında olduğunu anlatan Vali Salih Ayhan, yapılan ihbarlar dikkate alındığında bin 328 adet ihbarın doğru olduğunun tespit edildiğini söyledi.


-ÇEDAŞ, Elektrik Arızalarının Büyük Bölümünü Giderdi
Bin 200’e yakın ihbarın yapıldığı bölgelerde arızaların giderildiğini anlatan Vali Salih Ayhan, “Sivas merkez, Şarkışla, Gemerek ve Yıldızeli’nde 55 mahalleye elektrik verildi. 258 adet köyün de büyük bir kısmının elektrik arızası yapıldı.  Mevsimsel değişiklik, anlık sıcaklık farkı ve fırtınanın olması ilimize birkaç gün olağanüstü sıkıntı yaşattı.” dedi.


-250 Personel, 84 Ekip Var Gücüyle Çalıştı
Arıza yaşanan bölgelerde, vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi için 250 personel, 84 ekip ve 100 adet araç ile yoğun bir çalışma gerçekleştirildiğini anlatan Vali Salih Ayhan, “Gönül isterdi ki hiç kimse mağdur olmasın. Sıkıntı yaşamasın. Ancak, bazen mücbir sebepler öngörülemeyen sorunları da beraberinde getiriyor. Halkımızın hoşgörüsü için teşekkür ediyoruz. Hiç endişeniz olmasın. Herkes var gücüyle çalıştı, sıkıntılar çözüme kavuştu.” dedi. Haber: E.Sönmez

Benzer Haberler