‘Engellilerin Çözümü’ başlıklı istişare programı yapıldı

 ‘Engellilerin Çözümü’ başlıklı istişare programı yapıldı

STSO Yönetim Kurulu Üyesi Barış Çiftçi ve Reha Kars, Avrupa Sivaslı Yiğidolar Platformu tarafından organize edilen ‘Engellilerin Çözümü’ başlıklı istişare programına katıldı.

Herkesin bir engelli adayı olduğunu belirten Yönetim Kurulu Üyesi Reha Kars, “Unutmayalım ki tek bir engellik biçimi yok. Dolayısıyla her engel grubunun sorunları da farklılaşıyor. Engellilerimiz için daha fazla sosyal yaşam alanlarının oluşturulması gerektiğine inanıyorum. Bunun onlar adına psikolojik olarak çok önemli olduğunu biliyorum. Örneğin bir engelsiz kafe oluşturularak, buraya ulaşımın engellilerimize tahsis edilecek özel donanımlı araçlar ile yapılması gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Yönetim Kurulu Üyesi Barış Çiftçi ise, “Umut verici olan engellilerin sorunlarına gösterilen ilginin artmış olmasıdır. Bizlerde elimizden geldiği kadar sorunların çözümü noktasında destek sunmaya hazırız” dedi.

Platform Başkanı Siyami Demir, “Birçok başlık altında derlediğimiz sorunların çözümü noktasında çalışmalar yürüteceğiz. Sivas Ticaret ve Sanayi Odası’nın sosyal projelere olan ilgisinin farkındayız” ifadelerine yer verdi. Haber Foto: G. ÖZAT

Benzer Haberler