Esnafımız cansuyu kredileriyle desteklenmelidir

 Esnafımız cansuyu kredileriyle desteklenmelidir

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbala esnafın sorunlarını anlatarak destek istedi.

T.C. Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal, Başkan yardımcılarıyla birlikte Türkiye   Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) ‘i ziyaret ederek yönetim ve denetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken başkanlığında yapılan toplantıda TESK  Denetim Kurulu Başkanı da olan Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, pandemi sürecinde esnaf ve sanatkarların çok mağdur olduğu ve devlet desteğinin devam etmesi gerektiğini ifade etti

Esnafların genel durumu hakkında bilgi veren ve esnaf ve zanaatkarların yaşadığı   sıkıntıları dile getiren TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken esnafların yüksek enflasyon altında ezilmesinin önüne geçmek için yoğun mücadele verildiğini, ekonomik tedbirlerle birlikte piyasalarda rahatlama olacağını tahmin ettiklerini dile getirdi.

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yönetim ve denetim kurulu üyeleri   esnafın zor durumda olduğunu, bu süreçte özellikle kahveci, kantinci, okul servisleri , kırtasiyeci , halk otobüsü işletmecileri ve eğlence yerlerinin çok mağdur getirdiler, Toplantıda ayrıca kredi faiz oranlarının düşürülmesi, piyasanın rahatlatılması için cansuyu kredileriyle esnafa destek verilmesi talep edildi

Sivas Esob Başkanı ve Tesk Denetim Kurulu Başkanı Beşir Köksal, “Yaşamış olduğunuz pandemi süreci esnafımızı çok etkiledi. Bu dönemde dükkanlarımız kapalı kaldı ve esnafımız giderlerini karşılayamadı. Kredi çekerek günü kurtarmaya çalıştık. Ancak sürecin devam etmesi nedeniyle kredileri de esnafımız ödemekte zorlanmaktadır. Genel Başkanımız sayın Bendevi Palandöken her platformda esnafımızın sorunlarını gündeme getirdi ve çözümü için önemli katkılar sağladı. Esnaf ve sanatkarların sorunlarıyla yakından ilgilenen Genel Başkanımız sayın Bendevi Palandökene çok teşekkür ediyoruz”  dedi.

Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal ise esnaf ve sanatkarların yaşadıkları sıkıntıların önüne geçmek için TESK Yönetim ve Denetim Kurulu ile bir araya geldiklerini dile getirdi.

Sivas Esob Başkanı  Beşir Köksal, T.C Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal’a günün anısına Sivas el sanatkarından bıçak ve kemik tarak seti hediye etti. Haber: Engin Sönmez

Benzer Haberler