Esnafımız daha fazla mağdur olmak istemiyor

 Esnafımız daha fazla mağdur olmak istemiyor

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, eski sanayi bölgesinde yapılan çalışmalara değinerek, esnafın daha fazla mağdur olmak istemediğini ifade ederek, esnafın üzerinden siyaset yapılmamasını istedi

Yapıldığı 1980’lı yıllardan itibaren 400’ün üzerinde esnafıyla şehrimize değer katan, istihdam sağlayan, açılan işletmelerle ekonomiye katkı sağlayan eski sanayi sitesinin , yıllarca kaderine terk edildiğini ifade eden Sesob Başkanı Hakan Demirgil, yapılan çaba ve girişimlerle inşaat çalışması başlatıldığını vurgulayarak, siyasilerin burayı malzeme yapmaması gerektiğini dile getirdi.

Bölgede çok sayıda işyeri olduğunu, yıllarca yapılması için yoğun çaba sarf edilmesine rağmen atıl bir şekilde bekletildiğini vurgulayan Sesob Başkanı Demirgil, Eski sanayi bölgemiz, Belediye başkan adaylarının en önde gelen projeleri arasında yer alıyordu. Her dönemde mutlaka çalışma yapılacağı ifade edilmesine rağmen sonuç alınamıyordu. Belediye Başkanımız sayın Hilmi Bilgin’in gayretleri ve hak sahibi esnaf kardeşlerimizin de hassasiyet göstermeleri nedeniyle yıllardır çözülemeyen sorun gideriliyor.  Cadde üzerindeki mülk sahipleri ile anlaşma yapıldıktan sonra inşaat çalışmaları başladı. Ancak, birileri siyaset yaparak hak sahiplerini mağdur etmeye ve yapılan çalışmalara balta vurmaya çalışıyor. Belediyenin yapmış olduğu çalışmaları mahkemeye vererek pişmiş aşa su katılmaya çalışılmıştır.  Eski sanayi çarşısı hak sahiplerinin sırtında bilek güreşi yapılacak bir alan değildir. Hiçbir siyasi parti temsilcisinin de esnafın üzerinden siyaset yapmaya hakkı yoktur” dedi.

Sivas Belediyesinin yıllardır yapılamayan sanayi bölgesine çalışma başlatmasının ve bölgedeki atıl alanları değerlendirmesinin önemli bir adım olduğunu vurgulayan Sesob Başkanı Demirgil, inşaat alanının birileri tarafından mahkemeye verilmesinin doğru olmadığını, bu alanın şahıslara ait olduğunu, kamusal alan olmadığını, hiçbir siyasi partiye buradan malzeme çıkmayacağını vurgulayarak biran önce bu yanlışlıktan dönülmesi gerektiğini kaydetti.

Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, yıllardır kanayan yara halile gelen ve atıl bekletilen eski sanayi bölgesinde adım atılmasından ve çalışma başlatmasından olayı Belediye başkanı Hilmi Bilgin ve emeği geçenlere teşekkür etti Haber Foto: G. ÖZAT

Benzer Haberler