Esnafın sorunu bizim sorunumuz

 Esnafın sorunu bizim sorunumuz

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret etti.

Tesk Genel Başkan vekili Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın, Genel Başkan vekili Burhan Aksak, Kırşehir  Esob Başkanı Bahamettin Öztürk, Niğde Esob Başkanı  Alim Yeşil, Nevşehir Esob Başkanı Mehmet Pınarbaşı, Aksaray Esob Başkanı Doğan Ceylan, Kayseri Esob Başkanı Şeyhi Odakız ve TESKOMB Genel Başkan vekili Mustafa Alan ile birlikte ziyarette bulunan Genel Başkan Bendevi Palandöken, Sesob Başkanı Hakan Demirgil, yönetim kurulu üyeleri ve oda başkanları tarafından karşılandı.

Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil tarafından çiçekle karşılanan genel başkan Bendevi Palandöken, Birlik Başkanı Hakan Demirgile hayırlı olsun dedikten sonra toplantı salonunda oda başkanlarıyla bir araya geldi.

Esnaf teşkilatının büyük bir aile olduğunu bu aile içerisinde Sivas’ın önemli yeri bulunduğunu dile getiren Genel Başkan Bendevi Palandöken, Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sivas’a hizmet binası kazandırdıklarını, konak satın alarak esnafın hizmetine sunduklarını ifade etti.

Esnafın sorun ve sıkıntılarıyla da yakından ilgilendiğini, yasal sorunların çözümü için gayret gösterdiğini vurgulayan Genel Başkan Bendevi Palandöken, “Esnaf ve sanatkarımız özellikle pandemi sürecinde çok mağdur oldu. Bu süreçte ve diğer zamanlarda esnafımızın sorun ve sıkıntılarıyla yakından ilgilendik. Pandemi sürecinde sıkıntı yaşayan esnaflarımıza destek olduk. Sorunların çözümü için de gayret gösterdik. Her fırsatta genel sorunların çözümü için bakanlıklar düzeyinde görüşmeler yaptık. Basın yoluyla sorunları gündeme taşıdık. Birlik başkanımız Hakan Demirgil’in getirmiş olduğu sorunlarla da ilgilendik. Esnaf teşkilatının yeni başkanı seçilen Hakan Başkanıma yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil ise Genel Başkan Bendevi Palandöken’in ömrünü esnafa hizmet etmek için adadığını, sorun ve sıkıntıların çözümünde gayret gösterdiğini ifade ederek, “ TESK Genel Başkanımız sayın Bendevi Palandöken ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Esnaf teşkilatımız hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olmamalıdır. Bu teşkilatlar siyaset üstü yerlerdir. Esnaf teşkilatlarımız bu konularda hassas olmalıdır.

Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sultan Şehrimizde genel başkanımızı, genel başkan yardımcılarımızı ve Birlik başkanlarımızı misafir etmekten dolayı mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Bizler esnafımıza hizmet etmek için bu göreve talip olduk.  “diye konuştu.

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Konfederasyonun esnaf ve sanatkarlara yapmış olduğu hizmetleri anlattıktan sonra oda başkanlarından esnafların sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Tesk Genel Başkanı Bendevi Palandöken, çarşı  esnafını da ziyaret ederek hayırlı işler, bol kazançlar temenni etti. Haber Foto: G. ÖZAT

Benzer Haberler