Et balık kurumu genel müdüründen esnafa destek, et fiyatlarında ücret aşağı çekilecek

 Et balık kurumu genel müdüründen esnafa destek, et fiyatlarında ücret aşağı çekilecek

Piyasada yaşanan et karmaşasına son noktayı Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil ile Ticaret Borsası Başkanı Hayrullah Karakaya koydu.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, Ticaret Borsası Başkanı Hayrullah Karakaya ve beraberindekiler ile birlikte Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Mustafa Kayhan’ı ziyaret ederek, piyasada yaşanan ve sürekli artış gösteren et fiyatları hakkında görüş alışverişinde bulunarak, hem esnafların hem de vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesini talep ettiler.

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, artan maliyetlerin bahane edilerek sürekli et fiyatlarında artış olduğunu, bu artışında hem kasap esnafını hem de vatandaşı mağdur ettiğini ifade etti.

Et ve Süt Kurumuna ait satış merkezinde ise et fiyatının çok ucuz olması nedeniyle uzun kuyrukların oluştuğunu, vatandaşların saatlerce et alabilmek için beklediğini, kasap esnafının ise mağdur olduğunu dile getirerek, Et ve Süt Kurumunun kasap esnafına da yardımcı olmasını talep etti.

Sivas Ticaret Borsası Başkanı Hayrullah Karakaya ise, et fiyatlarındaki artışların üyeleri zor durumda bıraktığını, kasapların da bu artış karşısında zam yapmak zorunda kaldığını söyledi. Borsa Başkanı Hayrullah Karakaya , Et ve Süt Kurumu reyonlarında Sivas Köftesi ve Pastırması satılmasını da talep etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren, Esnaf teşkilatının sorunlarını dinleyene Et ve Balık Kurumu Genel Müdürü Mustafa Kayhan, sıkıntıları dinledikten sonra kasap esnafına destek sözü verdi.

 Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Mustafa Kayhan, esnafı ile yapılacak olan sözleşmeden sonra kasap esnafının da Et ve Süt Kurumu et çeşitlerini satabileceğini, ayrıca reyonlarında Sivas Köftesi ve Pastırmasını da satacaklarını belirterek, duyarlılığından dolayı Esob Başkanı Hakan Demirgil ve Ticaret Borsası Başkanı Hayrullah Karakaya’ya teşekkür etti.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil ve Ticaret Borsası Başkanı Hayrullah Karakaya,   Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğüne atanan Mustafa Kayhan’a yeni görevinde başarılar dilediler. Haber Foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler