“Fotoğrafını Hayal Gücünle Tamamla” Adlı Sergi Açıldı

 “Fotoğrafını Hayal Gücünle Tamamla” Adlı Sergi Açıldı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Mimarlık, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi (MGSTF) Fotoğrafçılık Kulübü tarafından “Fotoğrafını Hayal Gücünle Tamamla” isimli sergi açıldı.

Açılışa, SCÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Yekbaş, MGSTF Dekanı Prof. Dr. Baki Keskin, Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İdris Zorlutuna, İl Jandarma Alay Komutan Yardımcısı Albay Ali Erbatur, akademisyenler, davetliler ve öğrenciler katıldı.

Türk kültürel mirasının önemli bir grubunu oluşturan Sivas tarihi yapılarına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmanın amaçlandığı sergi, tarihi eserlerin fotoğraflarından esinlenerek ‘Artistik Tamamlama Uygulamaları’ ile birçok sanatçı ve farklı disiplini bir araya getirdi. Sergide filografi, resim, keçe, ahşap yontu, taş oyma, grafik, bakır rölyef gibi birçok farklı çalışma bulunuyor. Sergiye katılan eserler arasında düzenlenen yarışmada da 1.’liği Sefa Tamgaç ve Ali Kuzu, 2.’lik ödülünü Gülcan Demir ve 3.’lüğü de ödülüne Sema Gündoğdu elde etti. Fadime Türkeş ve Fadime Yıldırım ise Onur Ödülünü aldılar.

Açılışın ardından ziyaretçiler sergiyi gezerek eserleri incelediler. SCÜ MSGTF içindeki sergi, 2 Haziran 2022’ye kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

Benzer Haberler