Gürün Kayısısı Markalaşacak

 Gürün Kayısısı Markalaşacak

Kayısı üretiminde ülke sıralamasında ilk on sırada yer alan Sivas’ta 15 bin 500 dekar alanda yaklaşık 200 bin ağaçta kayısı hasadı başladı.

 Üreten ve alın teri ortaya koyan çiftçileri yalnız bırakmayan Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Gürün ilçesine bağlı Tepecik köyünde kayısı hasadına katıldı.

Mevsimlik işçiler ile birlikte sohbet eden ve çalışmalarında kolaylıklar dileyen Vali Yılmaz Şimşek, kayısı üretimi yapan çiftçilere bereketli sezon temennisinde bulundu.

-Gürün Kayısısı Markalaşacak

Vali Yılmaz Şimşek, yaptığı açıklamada; kayısı üretiminde 15 bin 500 dekar alan ve 200 bin ağaç sayısı ile Gürün ilçesinin ürün rekoltesini her geçen yıl artırdığını ifade etti.

Gürün Tepecik köyünde kayısı üreticileri ile bir araya geldiklerini ifade eden Vali Yılmaz Şimşek, bölgenin kayısı üretimin açısından çok elverişli olduğunu kaydetti. Yıllık 30 bin ton kayısı üretimi gerçekleştirdiğine dikkat çeken Vali Yılmaz Şimşek, Gürün kayısısının marka değerinin artırılmasına yönelik çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

-Çiftçilerimize Kayısı Fidesi Dağıtmaya Devam Edeceğiz

Üretimin daha çok artacağına vurgu yapan Vali Yılmaz Şimşek, “Daha önce çiftçilerimize 50 bin adet kayısı fidesi dağıttık. İnşallah bu projemiz devam edecek. Sivas Valiliği olarak üreticilerimize her türlü desteği sağlıyoruz. Kurumsal bir yapıyla ölçek ekonomisine uygun üretim modeliyle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Her yıl çiftçilerimize fide dağıtarak kayısı üretiminin artmasını sağlayacağız. Çiftçilerimize bereketli, emeklerinin karşılığını aldığı bol kazançlı günler diliyorum.” diye konuştu.

Vali Yılmaz Şimşek’e, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kadir Algın, Gürün Kaymakamı Halil Yazıcı, Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftçi ile İl Tarım ve Orman Müdürü Seyit Yıldız eşlik etti. .

Haber Foto: Sivas Valiliği          

Benzer Haberler