Hasat döneminde arazi yollarında düzenleme yapılıyor

 Hasat döneminde arazi yollarında düzenleme yapılıyor

Sivas Ziraat Başkanı Hacı Çetindağ; ilimizde hububat hasadı öncesi çiftçilere kolaylık sağlanması amacıyla köylerin arazi yollarında düzenleme yapıldığını ifade etti.

Çetindağ; İl Özel İdaresi’nin destekleriyle kiralanan 2 greyder ile merkez ilçeye bağlı köylerde hasat mevsimi öncesi arazi yollarının tesviyesi ve düzenlenmesinin gerçekleştirildiğini söyledi. Çetindağ; uygulama ile  ulaşımda sıkıntı yaşanmaması ve tarladaki ürünlerin daha rahat hasat edilmesinin amaçlandığını kaydetti.

Çetindağ, yaptığı açıklamada; “Çiftçilerimizin ürünlerini daha rahat koşullarda hasat etmelerine yardımcı olmak amacıyla merkeze bağlı köylerde İl Özel İdaremizin destekleriyle kiralanan 2 greyder ile arazi yollarının açılması sağlanıyor. Çiftçilerimiz mazot masraflarını karşılamaları halinde bu hizmetten yararlanabilirler. Bizlere bu imkanı sağlayan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kadir Algın’a ve İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş’a teşekkür ediyor çiftçilerimize bereketli bir hasat dönemi diliyorum” dedi.

Benzer Haberler