“Hippoterapi Eğitici Eğitimi” Protokolü İmzalandı

 “Hippoterapi Eğitici Eğitimi” Protokolü İmzalandı

Sivas Valiliği, Sivas Kültür A.Ş ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı arasında “Hippoterapi Eğitici Eğitimi” protokolü imzalandı.

Protokolle, özel gereksinimli bireylerin alacakları tedavilerin daha hızlı gelişmesine ve yaşam kalitelerinin artırılmasına katkı sağlanacak.

Protokol imza töreninde konuşan Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, “Hamidiye Millet Bahçesi’nde bir süredir “Engelsiz Yaşam Merkezi” bünyesinde özel gereksinimli bireylere yönelik “At ile Terapi” (Hippoterapi) eğitimi verilmekte idi. Bu eğitimlerin daha kapsamlı, faydalı ve farkındalık yaratacak şekilde sürdürülmesi için önemli bir çalışmaya imza attık. Protokol ile eğitici personellerimiz detaylı bir eğitimden geçerek, ilimize ve çevre illerimize profesyonel bir şekilde hizmet vermeye devam edecek.” dedi.

“Özel gereksinimli bireylerimiz alacakları tedaviler neticesinde daha hızlı gelişme kaydederek yaşam kaliteleri artıracak” ifadelerini kullanan Vali Yılmaz Şimşek, “İnşallah; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları 2022-2023 “Genç İstihdamı” teması kapsamında hayata geçirilen bu protokolümüz, şehrimizin özellikle kültür ve sağlık turizminde de öne çıkmasına vesile olacaktır. Hippoterapi Eğitici Eğitimi Protokolünün taraflarını tebrik ediyor, ülkemiz genelindeki şanslı illerden biri olarak bu tedaviyi uygulayan Sivas’ımıza hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Protokol imza törenine Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci ve Kültür A.Ş Genel Müdürü Adem Kehçi katıldı. Haber Foto: Sivas Valiliği

Benzer Haberler