İhtiyaç Sahibi Vatandaşlar İçin Kömür Dağıtımı Devam Ediyor

 İhtiyaç Sahibi Vatandaşlar İçin Kömür Dağıtımı Devam Ediyor

Yardıma muhtaç ailelere aynı ve nakdi yardımların yanı sıra yakacak yardımında da hassasiyet gösteren devletimiz, Sivas il genelinde 2021-2022 yılı kış döneminde yakacak yardımında bulunmaya devam ediyor.

Sivas Kömür Tevzi deposunu ziyaret eden Vali Salih Ayhan, mevcut kömür kapasitesi ve yapılan çalışmalar hakkında Kömür Tevzi Müdürü Eyüp Yüce’den bilgi aldı.

İl ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile Türkiye Kömür İşletmeleri’nden sağlanan kömürü ihtiyaç sahibi ailelere kışlık yakacak ihtiyacının karşılanması amacıyla dağıttıklarını söyleyen Vali Ayhan, “İlimiz genelinde 2021 yılı için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımızda kayıtlı olan ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere 12 bin 680 ton kömür talep edilmiş olup, ilçelerimizin tamamında kömürlerimiz ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırılmış durumdadır.” dedi.

Sivas merkez için uygun görülen 4 bin 305 ton kömürün 3 bin 776 tonunu 2 bin 905 aileye aile başına bin 300 kilogram olmak üzere dağıttıklarını kaydeden Vali Ayhan, kalan kömürün dağıtım işlemlerinin ise devam ettiğini söyledi.

– Kömürleri Satmayın

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile ihtiyaç sahibi ailelerin kullanımı için verilen kömürlerin kesinlikle satılmamasını isteyen Vali Ayhan, “Satıldığının tespiti halinde kömürün alımını ve satımını yapan kişi içinde, en ağır ceza neyi gerektiriyorsa onu uygulayacağız. Tüm vakıflarımız Sivas’ta yaşayan, hak sahibi vatandaşlarımızın durumlarını yakından takip ediyorlar. Sosyal devlet anlayışı içerisinde devletimizin tüm imkânlarıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her zaman yanlarındayız,  yanlarında olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın, farklı sebeplerden dolayı dışarda kalmış vatandaşları misafir ettiğini de söyleyen Vali Ayhan, “Güçlü sosyal devletimiz, şuan 50 vatandaşımıza sıcak yuva sağlıyor. Sivas’ta kimse aç ve açıkta kalmaz.” dedi.Haber Foto: Sivas Valiliği

Benzer Haberler