İklim Değişikliği Farkındalık Sergisi İlgiyle Gezildi

 İklim Değişikliği Farkındalık Sergisi İlgiyle Gezildi

Sivas Valiliği himayelerinde, Sivas Orman İşletme Müdürlüğü koordinesinde yürütülen ‘700 Fikir 700 Proje’ kapsamında ‘İklim Değişikliği Farkındalık’ temalı resim sergisi açıldı.


2021 yılında faaliyete geçen Sivas Orman Anaokulu projesinin bünyesinde süren İklim Değişikliği Farkındalık Atölyesi çalışmaları kapsamındaki sergi, lise öğrencilerine yönelik yapılan resim yarışması sonrası sanatseverlerin beğenisine sunuldu.


Sanayi Mektebi Müzesi’nde Sivas Valisi Salih Ayhan ve il protokolünün açılışını gerçekleştirdiği sergide Sivas Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 10/B sınıfından Şura Işık birinci, Sivas Kongre Anadolu Lisesi 10/A sınıfından Ayşe Nehir Doğan ikinci, Muzaffer Sarısözen Güzel Sanatlar Lisesi 12/B sınıfından Gülçihan Çelik yarışmanın üçüncüsü oldu.


Sivaslı gençlerin doğa okuryazarlığı seviyelerinin artırılması amacıyla Vali Salih Ayhan’ın önderliğinde ‘Ormanı bekçi değil sevgi korur’ sözünü rehber edinerek sinema tiyatro ve resim sergisi olmak üzere sanatı kılavuz edinen Orman İşletme Müdürlüğü doğa sevgisini de gönüllere yerleştirmeye çalıştı.
Serginin açılışında konuşan Orman İşletme Müdürlüğü Sefa Duman, öğrencilere ağaç ve orman sevgisini aşılamak için böyle bir proje hazırladıklarını belirterek, çok güzel karşılık aldıklarını söyledi.


Sivas Valisi Salih Ayhan ise, çok güzel bir farkındalık çalışması yapıldığını belirterek, “Çocuklarımızın yetenekleri de bu çalışmayla ortaya çıkıyor. Böyle bir tarihi bina içerisinde öğrencilerimizin bu havayı soluması benim için değerli. Emek verenlere teşekkür ediyorum. Sergimiz hayırlı olsun.” dedi.


Konuşmaların ardından serginin açılışı yapıldı. Vali Ayhan ve beraberindekiler sergiyi gezerek öğrencilerden Haber Foto: Sivas Valiliği

Benzer Haberler