İlahiyat ve Beşeri Bilimler Lisansüstü Öğrenci Sempozyumu Başladı

 İlahiyat ve Beşeri Bilimler Lisansüstü Öğrenci Sempozyumu Başladı

Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Dini İlimler Merkezi tarafından düzenlenen “İlahiyat ve Beşeri Bilimler Lisansüstü Öğrenci Sempozyumu” başladı.

 İlahiyat Fakültesi Abdülvahab Gazi Konferans Salonundaki sempozyumun açılışına Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ünal Kılıç, Genel Sekreteri Doç. Dr. Enis Baha Biçer, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Aslan, Sempozyum Başkanı Doç. Dr. Ahmet Çelik, dekanlar, müdürler, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

 Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti.

 Programın açış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, İlahiyat Fakültesinin kurulduğu günden beri sürekli kendini geliştiren ve sahasında önemli bilim insanlarını yetiştiren bir fakülte olduğunu belirtti. Bu tür sempozyumların önemine değinen Rektör Prof. Dr. Yıldız, İlahiyat ve Beşeri Bilimler Lisansüstü Öğrenci Sempozyumu’nun da bundan sonra geleneksel hale geleceğini ve her yıl düzenleneceğini ifade ederek emeği geçen akademik ve idari personele teşekkür etti.

 Ardından konuşmasını yapan İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Aslan, “Özellikle ihtiyaç haline gelen lisansüstü programlarda akademik çalışmalara başlayan genç akademisyenlerimizin geleceğe ışık tutmaları açısından lisansüstü öğrenci sempozyumunun çok elzem olduğuna karar vererek bu sempozyumu gerçekleştirdik.” dedi.

 Sempozyum Başkanı Doç. Dr. Ahmet Çelik de yaptığı konuşmasında, “Çok kısa bir sürede duyurmamıza rağmen çok sayıda bildirinin gelmiş olması ne kadar büyük bir lisansüstü gücümüzün olduğunu gösteriyor.” diyerek memnuniyetlerini dile getirdi. Haber Foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler