İlçe Koordinasyon Toplantıları Devam Ediyor

 İlçe Koordinasyon Toplantıları Devam Ediyor

İlki geçen hafta Hafik ilçesinde gerçekleştirilen İlçe Koordinasyon Toplantıları, Şarkışla ve Gemerek’te devam etti.

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Şarkışla ve Gemerek ilçelerini ziyaret etti. Geçen hafta ilk kez Hafik’te yapılan ilçe koordinasyon toplantılarına, Şarkışla’da devam eden Vali Yılmaz Şimşek, ilçenin son durumu hakkında bilgi aldı.

Vali Yılmaz Şimşek başkanlığında yapılan toplantıda kurum müdürleri, ilçede tamamlanan ve planlanan yatırımların son durumu hakkında bilgi verdi.

Kamu hizmetlerini vatandaşlara en iyi şekilde sunmak gayesiyle yatırım ve çalışmaların yakından takip edileceğini söyleyen Vali Şimşek, “Sivas’ta tüm kurumlar işbirliği yaparak önemli çalışmalar ortaya koyuyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetinde Âşık Veysel yılı kapsamında çeşitli programlar icra edilecek. Yapılacak etkinliklerin en önemli ayağı olarak Şarkışla’yı görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Vali Yılmaz Şimşek, Şarkışla Âşık Veysel Kültür Merkezi içerisindeki Halk Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti. Vali Şimşek, ‘Hayat Boyu Öğrenme’ sloganıyla açılan kurslarla ilgili bilgi alarak, kursiyer hanımları tebrik etti.

– Şehit Bedirhan Bebek’in Adı Yaşayacak

Vali Yılmaz Şimşek’in bir sonraki ziyaretini Şarkışla’da yapımı devam eden Şehit Bedirhan Karakaya Spor Kompleksine yaptı.

Yarı olimpik yüzme havuzu, spor salonu, gençlik merkezi, yürüyüş parkurları, futbol, basketbol ve voleybol sahasından oluşan tesisi gezerek bilgi alan Vali Şimşek, spor kompleksinin sadece gençlere değil, kadın-erkek her yaştan insana hitap edeceğini vurguladı.

Şehit Bedirhan bebeğin adının yaşayacağını söyleyen Vali Şimşek, “Şarkışla ilçemizi ziyaret ediyoruz. Bu ziyaret kapsamında, yürütülen çalışmaları da yerinde görüyoruz. Şuanda da spor yatırımlarını yürütüldüğü çalışmaları yerinde inceledik. Burası bir kompleks adı da Şehidimiz Bedirhan Karakaya’yı taşıyor. Burada önceden var olan stadyum ve kapalı spor salonuna ilaveten yarı olimpik yüzme havuzu yer alıyor. Bu proje içerisinde gençlik spor merkezi yer alıyor. Gençlik merkezi ve yüzme havuzunun çalışmaları bitmek üzere, birkaç ay içerisinde ve en geç mayıs ayı içerisinde, halkımızın hizmetine sunulmuş olacaktır. 40 dönümlük boş alan mevcuttur. Oraya da halkımızın spor yapabileceği voleybol sahası, basketbol sahası, yürüyüş alanı gibi alanları kazandırmayı düşünüyoruz.” diye konuştu.

Vali Yılmaz Şimşek, 15 Kasım’da Cudi Dağı’nda operasyon sırasında tuzaklanan el yapımı paylayıcının infilak etmesi sonucu yaralanan Jandarma Üsteğmen Ömer Gencer’i Şarkışla’da ki hanesinde ziyaret etti. Gazi Gencer ve ailesiyle bir araya gelen Vali Şimşek, Gazi Gencer’e acile şifalar dileyerek sohbet etti.

– Hedef’e Adım Adım

Vali Yılmaz Şimşek, ilçede son ziyaretini Şarkışla Şehit Doğan Kaya İlkokuluna gerçekleştirdi. Okulda bulunan yetenek ve beceri atölyesi, satranç atölyesi, sanat atölyesi ve masal sokağını ziyaret eden Vali Şimşek, çocuklarla da yakından ilgilendi. Hedef projesinin okullarda daha fazla hissedildiğini ifade eden Vali Şimşek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu projelerimizin çok güzel yansımalarını bu okulda da çok net hissedebiliyoruz. Kullanılmayan varillerden tren yapmışlar ve aslında yürüyen bir kütüphane gibi tasarlanmış. Çok güzel bir farkındalık çalışması, özellikle öğrencilerimizin kitap okumaya teşvik anlamında önemli bir çalışma yapmışlardır. Tasarım ve beceri atölyesinde çocuklarımızla birlikteyiz. Burası da aslında bir çatı katı, boş bir alanmış anlatıldığına göre. Müdür bey tarafından değerlendirilmiş olup, çocuklarımızın burada tasarım beceri eğitimi yapıyorlar. Bu Hedef Projesinin yansımalarını, her geçen gün okullarımızda öğrencilerimizde daha fazla hissedeceğiz. Bizlerde zaman zaman bu okullarımıza giderek Hedef Projesi kapsamı çalışmalarını yerinde inceleyeceğiz.”

– Gemerek İlçe Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İlçe koordinasyon kurulu toplantısının üçüncüsü Gemerek’te Vali Yılmaz Şimşek başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda ilçede tamamlanan ve planlanan yatırımların son durumu değerlendirilerek, koordinasyon gereken hususlar karara bağlandı.

Vali Yılmaz Şimşek, Gemerek İlçe Halk Eğitim Merkezi’nde kurs veren Bilişim Teknolojileri ile terzilik atölyesini ziyaret etti. Kursta eğitim veren öğretmenlerden bilgi alan Vali Şimşek, kursiyerlere de başarı diledi.

– Şehit Nurlanmış, Gazi Onurlanmış Askerdir

Vali Yılmaz Şimşek, 24 Aralık’ta Eren Abluka Sonbahar-Kış 13 operasyonunda yaralanan Jandarma Uzman Çavuş Onur Dalcı’yı ziyaret etti. Gemerek’te yaşayan gazinin evinde ailesiyle sohbet eden Vali Şimşek, gaziye de acil şifalar diledi.

– Gemerek OSB’de Fabrikalar Yükseliyor

Vali Yılmaz Şimşek, Gemerek ilçesinde son ziyaretini Gemerek Organize Sanayi Bölgesi’ne gerçekleştirdi. Yapımı devam eden fabrikalarda incelemede bulunan Vali Şimşek, “Altyapının tamamlandığı OSB’ye yerli ve yabancı yatırımcıların ilgisi büyük. İnşallah Gemerek’i de yatırım üssü yapacağız.” dedi.

Vali Yılmaz Şimşek’e ilçe ziyaretlerinde İl Özel İdaresi Genel Sekreter V. Mevlüt Soysal, İl Emniyet Müdürü Burhan Akçay, İl Jandarma Komutanı Muhammet Sevinç, Şarkışla Kaymakamı Gökhan Dolaş, Gemerek Kaymakamı Muhammed Taha Büyükserin, kurum müdürleri, Şarkışla ve Gemerek ilçe protokolü eşlik etti. Haber Foto: Sivas Valiliği

Benzer Haberler