İşbaşı Eğitim Programlarıyla 279 Kişiye İş İmkânı Sunulacak

 İşbaşı Eğitim Programlarıyla 279 Kişiye İş İmkânı Sunulacak

İşbaşı Eğitim Programlarıyla istihdam teşvikleri giderek artıyor. Sivas’ta kalıcı istihdam sağlamak ve ekonomiye destek olmak amacıyla ilimizde faaliyet gösteren birçok firma, Sivas Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (Sivas İŞKUR) tarafından düzenlenen İşbaşı Eğitim Programları ile personel sayılarını artırmaya devam ediyor.

Bu kapsamda; Sivas İŞKUR’a başvurarak nitelikli elaman yetiştirilmesi için İşbaşı Eğitim Programlarından istifade eden 5 firma ile karşılıklı İşbaşı Eğitim Programı Protokolü imzalandı.

Vali Salih Ayhan ve taraflar arasında imzalanan protokolle, Ön Yıldız Tekstil 100,  Ozon Tekstil 50, Ceylanoğlu Tekstil 68, TAYFX firması 16 ve BİM Birleşik Mağazalar AŞ ise 45 kişi olmak üzere toplamda 279 kişi iş imkânına kavuşacak.

– İŞKUR’un Firmalarımızla İş Birliği Devam edecek

Programının açış konuşmasını yapan Sivas Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hikmet Canpolat, İşbaşı Eğitim Programlarından faydalanarak istihdam sağlayacak olan firmalara katkılarından teşekkür ederek, “Kurumumuzla daha önce de iş birliği yapan firmalarımız bir kez daha istihdam odaklı çalışma yaparak iş gücü piyasasına katkı sağlıyor. 6 ay sürecek eğitimle kursiyerler işi başında öğrenecek ve kursa çağrılanlar arasından da istihdam yapılacak.” dedi.

– Başkan Eken, Firmalarımız Üretmeye Kararlı

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (STSO) Başkanı Mustafa Eken ise, kurumsal yapılarıyla şehrimiz ekonomisi ve istihdamına katkı sağlayan firmaların, devletin verdiği desteklerden en iyi şekilde istifade ettiğini dile getirerek, “Küresel salgına rağmen, üretmeye ve istihdam sağlamaya kararlı olan firmalarımız, ilimizde oluşturulan birlik beraberlik ruhu ve verilecek destekler neticesinde daha çok başarılı olacaklardır” diye konuştu.

– Belediye Başkan V. Topgül: Devletimiz Üretenin Yanında

Belediye Başkan Vekili Turan Topgül de salgın döneminde firmaların üretim hedefleriyle istihdam sayılarını artırmaya başladıklarını dile getirerek, “Devletimiz üretenin yanında. Her firmamıza Sivas’a sundukları istihdam katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Vali Ayhan: 1. OSB’de Yer Kalmadı

Sivas Valisi Salih Ayhan da yaptığı değerlendirmede, Sivas’ın gelişmeye ve büyümeye devam ettiğini ifade ederek, bunun en güzel örneklerinden birinin 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde gelen taleplerle,  tamamlanan yer tahsisleri olduğunu söyledi.

– Firmalarımızla Gurur Duyuyoruz

OSB’de yatırımcılara yer tahsislerinin yapıldığını, bölgede yer kalmadığını ve yeni yatırım taleplerinin de Demirağ OSB’de yapılacağını aktaran Vali Ayhan, “Bereketli bir günde 5 firmamız ile İşbaşı Eğitim Programı Protokolü imzaladık.  Daha önce de çok sayıda kişiye istihdam sağlayan firmalarımız, bir kez daha personel sayısını artırmak için devletimizin sunduğu imkânlardan istifade ediyor. Salgın dönemine rağmen ortaya koydukları üretim hedefleriyle,  cesur, yerli ve milli, AR-GE’ye önem veren, geleceği iyi okuyan firmalarımızla her zaman gurur duyacağız.” dedi.

Vali Ayhan ve beraberindekiler, protokol imzalarının ardından fabrikaların üretim bölümlerini gezerek, yetkililerden bilgi aldı.

Vali Ayhan, son olarak kısa süre önce üretime başlayan ve ilk etapta 300 kişinin istihdam edildiği TYH Tekstil’i de ziyaret etti. İlimiz ekonomisi açısından iş gücü piyasasına büyük katkı sağlayan fabrikayı gezen Vali Ayhan, personel sayısını kısa vadede 1000’e çıkarmayı hedefleyen TYH Tekstil’i tebrik etti.

Protokol imza programlarında 1. Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Emre Torun’da hazır bulundu.

Benzer Haberler