İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma” Programı düzenlendi

 İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma” Programı düzenlendi

12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 102. yıldönümü münasebetiyle Nuri Demirağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda, “İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma” Programı düzenlendi.

Program, Selavattepe Şehit Yüzbaşı İlker Aydın İlk/Ortaokulu, Danacı Sadık Özgür İlk/Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencilerinin hazırlamış oldukları şiir, Sinevizyon, Oratoryo gösterisi ile gerçekleştirildi.

Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan anma töreni, günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması, şiirlerin okunması, Mehmet Akif Ersoy’u anlatan sinevizyon gösterimi, Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı adlı şiirlerin sergilenmesiyle devam etti. Oratoryo gösterisi ve Ödül törenine müteakip program sona erdi.

Düzenlenen programa; Kaymakam Yakup PAPAKER, Belediye Başkanı Hakan GÖK, Cumhuriyet Savcısı Ayşenur ÇOŞKUNER, İlçe Jandarma Komutanı Abdullah SAVAŞ, İlçe Emniyet Müdürü Murat BUĞATEKİN, kamu kurum ve kuruluş amirleri ve görevlileri, siyasi parti ve sivil toplum Kuruluşları ve temsilcileri, il genel meclis üyelerimiz, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Haber Foto: G. ÖZAT

Benzer Haberler