İzlerin Başarısı Bizlerin Azmini Artırıyor

 İzlerin Başarısı Bizlerin Azmini Artırıyor

Bursa Uludağ’da 20-22 Ocak tarihleri arasında yapılan Alp Disiplini Eleme Grubu Yarışlarında ve Bolu Gerede’de 25-27 Ocak tarihleri arasında yapılan Kayaklı Koşu B Grubu Eleme Yarışmalarında, Sivas’ı temsil eden sporcular büyük başarı yakaladı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, Milli Takım Kayak Antrenörü İlhan Erzurum, Kayak İl Temsilcisi İrfan Erzurum ile Bursa Uludağ’da yapılan Alp Disiplini Eleme Grubu Yarışlarında ve Bolu Gerede’de yapılan Kayaklı Koşu B Grubu Eleme Yarışlarında dereceye giren sporcuları, antrenörleri ve aileleri Vali Salih Ayhan’ı makamında ziyaret etti.

Geçen sene ve bu sene alınan başarıların çok önemli olduğuna değinen Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, “Sporcularımızın yıl boyu süren gayretleri ile birlikte bu yıl yapılan Uludağ’daki etap yarışlarında gençlerimiz dereceler aldılar ve yapılan katkılarla inşallah gençlerimizin çok daha başarı getireceklerine biz inanıyoruz. Desteklerinizden dolayı zatıâlinize gençlerimiz ve velilerimiz adına teşekkür ediyoruz.” dedi.

– Hayalimiz Kayakta Uluslararası Bir Müsabakada Başarı Elde Etmek

Sağlıklı bir gelecek için yoğun çalışmalar yapıldığına değinen Vali Salih Ayhan, “Tesis yapmak elbet zor ama asıl olan o tesislere anlam vermek. Mana vermek. İçeriyi doldurabilmek. Evlatlarımızın sesiyle oraları yankılatabilmek gerekir. Aslolan budur. Atılan her adım her şey sizler için evlatlarımız için geleceğimiz için. Dün de Gençlik ve Spor Bakanlığımızda Sivas ile ilgili birçok projeye imza attık. İnşallah bu sene çoğunu gerçekleştireceğiz ve hemen akabinde yeni hazırlıklara başladık. Hiçbir şekilde hayalimiz bitmez. Şu an hayalimiz kayakta uluslararası bir müsabakada ülkemizin bayrağını dalgalandırmanız olacaktır.” ifadelerini kullandı.

– Sizlerin Başarısı Bizlerin Azmini Artırıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığının katkılarıyla spor alt yapısına yatırım yaptığını belirten Vali Ayhan, “Çok büyük emek vardı bir inanmışlık vardı beraberlik vardı. Sizlerin bu başarısını gördükçe bizim azmimiz heyecanımız daha da artıyor. Daha çok çalışmamız gerektiği ortaya çıkıyor. Güzel tesisler kazandırdığımız zaman emin ellere verdiğin zaman ehil insanlarla çalıştığın zaman da işte meyvelerini alıyoruz. Emek verdiğin zaman Cenab-ı Allah hiç kimsenin emeğini zayi etmez. Çalıştığın zaman, inandığın zaman, gayret gösterdiğin zaman başarılı olmamanız mümkün değil. Gerek bu coğrafyanın evlatları, bu ülkenin evlatları ulusal ve uluslararası müsabakalarda ben inanıyorum ki derece elde edecekler. Şu an kış sporları eğitim merkezimiz Yıldız Dağı’na futbol sahaları yapılıyor. Dolayısıyla sadece kışın da değil, yazın da gençlerimizin kamp yapacağı gerek sportif anlamda gerek sosyal anlamda gerek kültürel anlamda kamp yapılabilecek bir tesis haline getiriyoruz. Biz olaya ticari bir anlayışla bakmıyoruz. Oradan çok büyük bir para kazanmak gibi bir derdimiz yok. Bu coğrafyanın evlatları bu tesislerden güzel bir şekilde istifade etsin, faydalansın, hayal kursun bu ülke için kendisi için, ailesi için, ilimiz için hayal kursun, bizim için yeter. Size destek olmaya devam edeceğiz. Sizin önünüzü açmak için ne gerekiyorsa engelleri kaldırmak için destek olacağız yardımcı olacağız. İyi bir ekip var. İyi bir kadro var. İyi bir birliktelik var. Bununda başarı getirmesi de gayet normal. İnşallah, Sivas’ımızı daha güzel bir şekilde temsil edeceksiniz. Sivas’ın adını daha sıkça söyleteceğinize ben inanıyorum.” dedi.

Hayallerinin ve hedeflerinin olduğunu ifade eden Vali Salih Ayhan, “Bu yönde de sizler için gayretlerimiz var. Emeklerimizin meyve verdiğini görmek de bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Bu şehirde, daha çok başarılı kayak sporcusunun yetişeceğine yürekten inanıyoruz. Başarılarınız daim olsun.” diyerek sözlerini tamamladı.

Vali Ayhan ziyaretlerinden dolayı eğitmenlere, sporculara ve velilere teşekkür ederek, memnuniyetini dile getirdi. Ardından dereceye giren sporculara, hediyeler takdim edildi.Haber: Engin Sönmez

Benzer Haberler