Kamu Personeline CİMER Eğitimi Verildi

 Kamu Personeline CİMER Eğitimi Verildi

Sivas’ta görev yapan kamu personellerine Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) eğitimi verildi.

Sivas Valiliği ve İletişim Başkanlığı Kayseri Bölge Müdürlüğü Sivas’ta görev yapan kamu personellerine yönelik Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) ile ilgili eğitim ve bilgilendirme toplantısı düzenledi. Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Vali Yardımcısı Şakir Öner Öztürk, ilçe Kaymakamları, İletişim Başkanlığı Kayseri Bölge Müdürü Yahya Tekin’in yanı sıra Sivas’ta faaliyet gösteren kamu kurum müdürleri ve personelleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda konuşan İletişim Başkanlığı Kayseri Bölge Müdürü Yahya Tekin toplantı hakkında bilgiler vererek, “Bu eğitim ve bilgilendirme toplantımızda İletişim Başkanlığımızın görevleri arasında bulunan; vatandaşlarımızın şikâyet, talep, görüş ve önerilerinin hızlıca işleme alınıp değerlendirilerek sonuçlandırılması ve ilgilisine süratle cevap verilmesini sağlayan, vatandaş odaklı görev yapan yeni iletişim teknolojilerinin kullanıldığı CİMER sistemini anlatacağız” dedi.

CİMER’in milletle devlet arasında güçlü bir iletişim köprüsü olduğunu ifade eden Vali Yardımcısı Şakir Öner Öztürk, vatandaşların dilekçe ve bilgi edinme ile ilgili her türlü haklarını kullanmaları başta olmak üzere, pek çok konuda görüşlerini aktarabildiği kapsamlı bir hizmet icra ettiğini belirtti. Eğitim programının katkısının önemli olduğunu ifade eden Öztürk; “Sivas Valiliği olarak CİMER’deki her başvuruyu çok önemsemekteyiz. Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı demokrasi beşiği bir kent olarak, şu anda CİMER memnuniyet araştırmasında ülkemiz genelinde çok daha iyi yerlerde olmak için tüm kurumlarımızdan ve CİMER kullanıcılarından gereken duyarlılığı göstermelerini bekliyorum. CİMER başvurularında vatandaş memnuniyeti puanlamasında Türkiye’de ilk sıralara yükselmemiz adına bu eğitimin katkısı çok önemlidir. Dolayısıyla tevazu ve samimiyet içinde, işimizin öneminin farkında olmalıyız. Bu anlayışla, çalıştığınız kurumun CİMER yetkilileri olarak Sivaslı vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak için gayret gösteriyorsunuz. Sizlerin bundan sonra da aynı hassasiyetle, eğitimde verilecek hususlara daha da dikkat ederek, görevinizi sürdüreceğinize yürekten inanıyorum.” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından CİMER yetkilileri Cafer Setenci, Abdullah Oğuz ve Oktay Koçak tarafından ilimizdeki kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan CİMER sorumlularına eğitim verildi. Haber Foto: Sivas Valiliği

Benzer Haberler