Karla Mücadele Ekipleri 7/24 Sahada

 Karla Mücadele Ekipleri 7/24 Sahada

Yol açma ve kar küreme ekipleri, yoğun kar yağışının ardından kapanan yolların ulaşıma açılması için 7/24 esasına göre, gece – gündüz çalışıyor.

Dün Sivas genelinde başlayan kar yağışı ve kuvvetli rüzgar sonrası tüm ekipler, kar küreme ve yol açma çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Sivas Valisi Salih Ayhan, Porsuk Grup Köy Yolu’nda yürütülen karla mücadele çalışmalarını yerinde inceleyerek, ekiplere kolaylıklar diledi. Yoğun mesai harcayan İl Özel İdaresi personellerine çay ve helva ikram etti.

İncelemenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Ayhan, dün geceden beri il genelinde yoğun kar yağışı ve fırtınanın başladığını belirterek, “Gürün Pınarbaşı, Kızıldağ, Yağ Donduran ve Çamlıbel yolu kontrollü şekilde açıldı. Birçok vatandaşımızı da misafir ettik ilçelerimizde. Bugün itibariyle 916 yerleşim yerinin yolu kapandı. İnşallah arkadaşlarımız gün içerisinde bunun üstesinden gelecek. Geniş ve meşakkatli bir coğrafyamız var ancak tecrübemiz, birikimimiz var, kapasitemiz çok yüksek.  Şu anda ana arterlerimiz tamamen açık. Köy yollarında yoğun şekilde çalışmalar sürüyor. Karayolları, İl Özel İdaresi ve Sivas Belediyesi, vatandaşlarımızın ulaşımını daha rahat şekilde sağlaması ve mağduriyet yaşamaması için gece-gündüz çalışmaktadır. Yalnız bu günlerde hepimize büyük görev düşüyor. Vatandaşlarımızın bulundukları yerlerden mecbur kalmadıkça ayrılmamaları; kar lastiği, zincir ve çekme halatı olmayan araçların trafiğe çıkmaması bu hava şartlarında ulaşımın güvenliği için önemlidir. Ayrıca, hizmetlerin aksamaması için de asılsız ihbar yapılmamalıdır.” dedi.

– Kahramanlara, Güç Vermek İstedik

Çalışanlara güç vermek için onların yanında olduklarını ifade eden Vali Ayhan “Bizler de arkadaşlarımızın yanına gelerek kolaylıklar diledik, onlara güç vermek istedik. Çünkü onlar, en geniş coğrafyada en zorlu hava koşullarında görev yapan kahramanlar. Kar kaplanı adeta onlar. Şimdilik bir sıkıntımız yok. Taşımalı eğitime ara verdik. Yüz yüze yapmıyoruz ama uzaktan eğitim devam ediyor. Yeter ki kar yağsın, biz bunun üstesinden geliriz.” ifadelerini kullandı.

İncelemelerde İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Mevlüt Soysal, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Nazif Ekici, İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Burak Caner ile diğer yetkililer de hazır bulundu. Haber: T.Erdoğan

Benzer Haberler