Kaymakam Bek Divriği’ye veda etti

 Kaymakam Bek Divriği’ye veda etti

Divriği kaymakamı Mehmet Bek Divriği’ye veda etti, sosyal medya hesabından açıklama yapan Bek açıklamasında. “Kıymetli Divriğililer; Acısıyla, tatlısıyla geçen iki yılın ardından ayrılık vaktimiz geldi çattı. İki yıl içerisinde unutulmaz dostluklar edindiğim, çok güzel anılar biriktirdiğim. Bu süre içerisinde, mesai mefhumu gözetmeden, Divriği’mizi bir adım ileriye taşımak amacıyla var gücümle çalışma gayret ettim.

Atandığım ilk günden itibaren mesleğimi Allah’ın rızasını kazanmak ve sizlerin duasını almak için bir vesile görerek, Devletimizin güler yüzünü sizlere göstermeye çalıştım.

Allah devletimize zeval vermesin, görev yaptığımız süre boyunca hiçbir ayrım gözetmeksizin Sosyal devlet anlayışıyla onlarca vatandaşımıza devlet elinin ulaşmasını sağladık. Şehit analarını kendi anamız, Şehit babalarını kendi babamız bildik, Gazilerimizi hiç yalnız bırakmadık. Bir maden şehri olmasının yanında Divriği’mizin turizm şehri olduğunun bilinciyle Cam Teras projemizi tamamladık, Arasta projemizin temellerini atıp, kanyon projemizi ihale edilebilecek duruma getirdik. Kullanım ömrünü tamamlamış üç okulumuzu güçlendirip, projeleri hazır yakında ihale edilecek üç okulumuzun da yer tahsisini de gerçekleştirdik ayrıca Divriği’mizi yeni bir jandarma binasına da kavuşturuyoruz. Konut ihtiyacı noktasında sıkıntısı olan ilçemize TOKİ tarafından üçüncü etap projenin yapılması için Dumluca yolu üzerinde yer tahsislerini tamamladık, devrini gerçekleştirdik.

Görev sürem boyunca çalışma arkadaşlarımızla birlikte elimizden geldiğince Divriği’mize ve siz değerli Divriğililere hizmet etmeye gayret ettik, hatalarımız kusurlarımız olduysa affola, haklarınızı helal ediniz.

Bu vesile ile görev yaptığım süre boyunca desteklerini hep arkamda hissettiğim; nezaketi ve devlet adabı ile teşriki mesaimiz olan Belediye Başkanı Hakan Gök beyefendiye, ihtiyaç olan her anda bütün imkanlarını seferber eden Ermaden Genel Müdürü Halil Yıldırım beyefendiye siyasi parti temsilcilerinin ayrı ayrı her birine ve özellikle samimiyeti ile Haluk Gazioğlu beyefendiye, İl Genel Meclis Üyelerimiz Sadık Güller ve Yalçın Akkaya beylere Cem Evi Başkanımız değerli öğretmenimiz Gazi hocama, bütün kurum amir ve memuru çalışma arkadaşlarıma, ilçemizde faaliyet gösteren şirket yetkililerine, sivil toplum kuruluşlarımıza, köylerimizdeki gören gözümüz, duyan kulağımız olan bütün muhtarlarımızın ayrı ayrı her birine, yediden yetmişe siz değerli Divriğililere çok teşekkür ediyorum.

Kubbede Hoş Bir Sada bırakmış olma ümidi ile” dedi. Haber Foto: Tülay ÇAKMAK

Benzer Haberler