Kaymakamlar Toplantısı Yapıldı

 Kaymakamlar Toplantısı Yapıldı

Sivas Valisi Salih Ayhan, Video Konferans Sistemi (VKS) üzerinden 16 ilçe kaymakamı ile toplantı gerçekleştirdi.

Vali Salih Ayhan, Valilik Ek Bina Toplantı Salonunda Vali Yardımcıları Yunus Emre Temel, Abdullah Seçkin Koçak ve Kadir Algın’ın hazır bulunduğu toplantıda, 16 ilçenin kaymakamı ile video konferans görüşmesi gerçekleştirdi. İlçelerde alınan Koronavirüs tedbirlerinin, yürütülen çalışmalar ve Ramazan ayı öncesi yapılan hazırlıkların gözden geçirildiği toplantıda Vali Ayhan, kaymakamlardan bu süreci en etkin şekilde yönetmelerini istedi. Kaymakamlardan ilçeleri hakkında da genel bir değerlendirme alan Vali Ayhan, dün yapılan İl Pandemi Kurulunda ilçelerin durumunun tek tek gözden geçirildiğini belirterek, kaymakamların sahada aktif olmasını istedi. Dinamik Denetim Modelinin eksiksiz uygulanması gerektiğine dikkat çeken Vali Ayhan, “Vaka sayısı yüksek olan Şarkışla ve Altınyayla ilçelerimiz, alınması gereken tüm tedbirleri alın. Öncelikli hedefimiz kırmızı alandan tekrar turuncu alana ve sarıya geri dönmek olmalıdır.” dedi.

– Eğitim Öğretim Faaliyetlerinin Sürdürülebilirliği

İlçelerde eğitim ve öğretimin kesintiye uğramamasını isteyen Vali Ayhan, “Seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde eğitimin sürmesinden yanayız. Vaka sayılarınızı anlık olarak takip ederek okulların durumları ile ilgili tedbirleri alın. Eğitime devam eden okullarda özellikle maske, mesafe, temizlik kurallarına uyulması konusunda gerekli hassasiyeti devam ettirin. İlçe Milli Eğitim Müdürleri devamlı sahada olsunlar, okullarımız normal eğitim öğretim dönemindeymiş gibi hazır olsunlar. Siz de sık sık okulları ziyaret edin. Bu konudaki hassasiyetinizde hiçbir şekilde bir azalma olmasın.” ifadelerini kullandı.

– DYK Kurslarının Takibi

Kaymakamlardan sık sık Destekleme ve Yetiştirme Kurslarını (DYK) ziyaret etmelerini isteyen Vali Ayhan “Özellikle üzerinde hassasiyetle durduğum 8. ve 12. sınıfların eğitiminde ve DYK kurslarında zafiyet oluşmasın. Öğrencilerimizin sınavına az bir zaman kaldı. Sık sık DYK Kurslarını ziyaret etmenizi ve öğrencilerimize moral vererek motivasyonlarını artırmanızı istiyorum.” diye konuştu.

Sivas Valiliği koordinesinde yürütülen 700 Fikir 700 Projelerin takibinin sıkı bir şekilde yapılması gerektiğini ifade eden Vali Ayhan, bahar mevsiminin de gelmesiyle, özellikle tarıma yönelik olan projelerin hayata geçirilmesini istedi.

– İhtiyaç Sahipleri Unutulmasın

Ramazan ayının yaklaştığını ve ilçelerde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşların Ramazandan önce ihtiyaçlarının karşılanması gerektiğini ifade eden Vali Ayhan şöyle konuştu: “Mübarek ayda kimse ihtiyaç sahibi olmasın. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımıza bir periyodik pay daha aktarıldı. Kaynak sıkıntınız yok. Kontrollü normalleşme döneminin sürdürülebilirliği ve bir an evvel tam anlamıyla normalleşmenin sağlanması için hepimiz üzerimize düşen görevleri yapacağız. Her alanda alınması gereken tüm tedbirleri alıp, sıkıca uygulamaya devam edeceğiz.” Haber: Tülay ÇAKMAK

Benzer Haberler