Kırtasiye ürünleri kırtasiyeci esnafından alınmalı

 Kırtasiye ürünleri kırtasiyeci esnafından alınmalı

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, okulların eğitiim öğretime açılması nedeniyle özellikle bazı sektörlerde faaliyet gösteren esnaflarda hareketlenme olduğunu söyledi.

2022-2023 Eğitim –Öğretim döneminin başladığını ve okulların açılmasının esnafı da hareketlendirdiğini ifade etti.

Kırtasiyeci başta olmak üzere eğitim sektörüne hizmet veren tüm esnaf ve sanatkarlarda okulların açılmasıyla birlikte bir hareketlenme olduğunu dile getiren Sesob Başkanı Hakan Demirgil, “Okulların açılmasıyla birlikte servisçi, kırtasiyeci, kantinci , ayakkabıcı, çantacı, lokantacı, terzi, kuaför başta olmak üzere sektörde hizmet veren esnafımızda bir hareketlilik olmaya başladı. Bu hareketlilik esnafımız için çok önemlidir. Pandemi nedeniyle okulların kapalı olması sektörlerimizde faaliyet  gösteren esnaflarımızı çok etkilemişti. Ara tatilin ardından tekrar okulların açılması  esnafımız için bir umut olmuştur. Çünkü bir öğrencinin okula başlaması için kırtasiye malzemeleri , önlük, beslenme çantaları , ayakkabı ,okul araç ve gereçleri , temizlik ürünleri, yiyecek ve içecekler, ulaşım maliyetleri için harcama yapıyor. Bu harcama da mutlaka esnafımıza yansıyacak ve bir nebze de olsa esnafımızın giderlerini karşılamalarında katkı sağlayacaktır” dedi.

MARKETLER ESNAFIMIZIN BELİNİ BÜKÜYOR

Okul sezonu için bağlantı yapan, ürün ve malzemelerini temin eden esnaflarımıza zincir marketlerinin zarar verdiğini vurgulayan Sesob Başkanı Hakan Demirgil, zincir marketlerde okulların açılması ile birlikte reyonlarını kırtasiye malzemeleriyle doldurduğunu dile getirerek, büyük marketlerde okul malzemelerinin satışının yapılmasının küçük esnafa büyük zararı olduğunu hatırlatarak, marketlerde okul malzemelerinin satışına müsaade edilmemesi gerektiğini kaydetti. Haber Foto: G. ÖZAT

Benzer Haberler