Kış Aylarında Yaban Hayvanları Unutulmadı

 Kış Aylarında Yaban Hayvanları Unutulmadı

Havaların soğuması ile birlikte beslenme sıkıntısı yaşayan yaban hayvanları unutulmadı. Sivas Valisi Salih Ayhan ve beraberindekiler, yaban hayvanlarının doğal ortamlarında desteklenmesi, kış şartlarında yem ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü koordinesinde gerçekleşen doğaya yem bırakma faaliyetine katıldı.


Yem dağıtımının ardından açıklamada bulunan Vali Ayhan, doğayı beraber paylaştığımız hayvanlar için hayvan severlerle birlikte farkındalık oluşturmak için yem dağıtım programı düzlediklerini söyledi.


– Hayvanları Koruyalım ve Sevelim
Hayvanların unutulmaması gerektiğini kaydeden Vali Ayhan, “İnsanlar onların alanlarını giderek daraltmaktadır. Dolayısı ile bu daraltma hayvanları giderek sıkıntıya sokmakta. Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü şu ana kadar 11 tonun üzerinde yemi doğaya bıraktı. Bunların yanı sıra pazarlardaki artıkları da alarak doğaya bırakmakta. ‘Haydi Jandarma’ ve ‘Haydi Emniyet’ birimlerimiz de bu hassasiyet ile hareket ediyor. Vatandaşlarımıza da sesleniyoruz. Sizler de hayvanlara sahip çıkın. Bu bizim asli görevimiz ama tek başıma yetmemiz mümkün değil. Bu bir toplumsal görevdir. Dünyada birlikte yaşıyorsak, birbirimize ihtiyacımız var. Hayvanları koruyalım ve sevelim. Destek veren herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Benzer Haberler