Kış Tedbirleri Görüşüldü

 Kış Tedbirleri Görüşüldü

İlimizde görülebilecek yoğun kar yağışları, buzlanma ve don olayları öncesinde ilgili kurumların koordinasyon sağlaması, önlemlerin alınması ve afet yönetimi konularında öngörülen çalışmaların değerlendirilmesi amacıyla ‘Kış Tedbirleri Toplantısı’ yapıldı.

Sivas Valisi Salih Ayhan başkanlığında düzenlenen, ilgili kurum yetkililerinin hazır bulunduğu toplantıya, kaymakamlar ve ilçe belediye başkanları da Video Konferans Sistemi (VKS) üzerinden katılım sağladı.

Toplantıda konuşan Vali Salih Ayhan, karla mücadele konusunda sorumlu kuruluşların aldıkları tedbirleri değerlendirmek ve varsa eksikleri gidermek için bir araya geldiklerini ifade ederek, “Merkezde Belediyemiz ve belediye sınırları dışında İl Özel İdaremiz ve devlet yollarında Karayolları Bölge Müdürlüğümüz olmak üzere karla mücadelede esas çalışmaları yapacak kurumlarımızdır. İl Emniyet Müdürlüğümüz ve İl Jandarma Komutanlığımız da bu alanda kendi görev alanlarında sorumluluklarını üstlenerek gerekli tedbirlerini aldılar. Meteoroloji Müdürlüğümüz de bütün bu çalışmalarda esas verileri sağlayan kuruluşumuzdur. Memnuniyetle gördük ki kurumlarımız kış şartlarına ve karla mücadeleye hazır durumdadırlar. Bu hazırlıklar olağan kış koşulları içindir ancak bazen kış koşulları olağanüstü şartlarda da tezahür edebilmektedir.” dedi.

– Vatandaşlarımız Sabırlı Olsun

Ağır kış şartlarında vatandaşlardan sabırlı olmaları ve kurumlara yardımcı olmalarını beklediklerini ifade eden Vali Ayhan, “Bu kurumlar arasında koordinasyonu Valilik olarak biz gerçekleştireceğiz. Koordinasyon karla mücadele için çok önemlidir. Araç – gereç paylaşımı ve personel ihtiyacının karşılıklı giderilmesi gibi konular çok önemlidir. Valilik olarak İl ve ilçelerimizde gerekli tedbirleri aldık ve almaya devam etmekteyiz.” diye konuştu.

 – 573 Araç, 1078 Personel Sahada

Karla mücadelede 573 araç ve 1078 personelin sahada hazır olacağını belirten Vali Ayhan, “Belediyemiz, İl Özel İdaremiz, Karayolları Bölge Müdürlüğümüz, AFAD İl Müdürlüğümüz, DSİ Bölge Müdürlüğümüz, Türk Telekom ve Çedaş olmak üzere 573 araç ve 1078 personelimizle 2021-2022 karla mücadele sezonunda sahada olacağız. Vatandaşlarımızdan kış lastiği takmalarını hususunda hassas olmalarını istiyorum. Bu konuda sahada denetimlerimizi sıkı şekilde uygulayacağız. Vatandaşlarımızın bu konuda kuralları uymaları hem kendi hem de diğer vatandaşlarımız can güvenliği için önem arz etmektedir. İnşallah elbirliği ile bütün kurumların katkısı ve vatandaşlarımızın da desteği ile kazasız belasız bir kış sezonunu hep beraber yaşarız.” ifadelerini kullandı.

Vali Ayhan’ın konuşmasının ardından AFAD İl Müdürü Nazif Ekinci, alınan tedbirler hakkında sunum yaptı. Foto: Sivas Valiliği

Benzer Haberler