Konut Destek Programıyla Eşi Vefat Etmiş 12 Aileye Konut Yapılacak

 Konut Destek Programıyla Eşi Vefat Etmiş 12 Aileye Konut Yapılacak

Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından eşi vefat etmiş, 18 yaş altında en az üç çocuklu kadınlara yönelik Türkiye genelinde 2 bin 23 adet konut yapılacak.

Bu kapsamda; Sivas Valiliği himayelerinde, Sivas Belediyesi ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı arasında Sivas merkezde ikamet eden eşi vefat etmiş kadınlara yönelik ‘Konut Destek programı’ kapsamında; 12 adet sosyal konutun yapımına ilişkin protokol imza töreni gerçekleştirildi.

– Konutlarımız Hak Sahipleriyle Buluşacak

Sivas Valiliğinde düzenlenen protokol töreninde konuşan Vali Yılmaz Şimşek,12 adet konutun yapımını üstelenecek olan Sivas Belediyesi’ne katkılarından dolayı teşekkür ederek, “Sosyal devlet anlayışı ile eşi vefat etmiş, 18 yaş altında en az üç çocuklu ailelerimiz için inşa edeceğimiz konutlarımız hak sahipleriyle buluşacak.” dedi.

Daha öncede ilimizde kadın konukevi yapılması için Sivas Valiliği ve Sivas Belediyesi arasından protokol imzalandığını hatırlatan Vali Şimşek, “Dezavantajlı gruplardan sonra en çok önemsediğimiz kadınlarımız için çok önemli bir projeyi Cumhurbaşkanlığımızın kararıyla hayata geçireceğiz.” dedi.

Sosyal devlet olmanın bilinci ile kimsenin mağdur edilmeyeceğini ifade eden Vali Şimşek, “Protokolümüzün hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

– Başkan Bilgin, Sosyal Devlet Olma Anlayışını Önemsiyoruz

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise 12 adet evin yapımını veya satın alınmasını gerçekleştirerek Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına teslim edeceklerini ifade ederek, “Biz sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Sosyal devlet olma anlayışıyla her zaman söylediğimiz gibi klasik belediyecilik anlayışından ziyade hemşerilerimizin ihtiyaç duyduğu her alanda kurumlar arası işbirliğini önemseyerek ortak bir hedef ve amaç doğrultusunda çalışıyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından protokol imzalandı.  Haber Foto: Sivas Valiliği

Benzer Haberler