Köylere Hizmet Götürme Birliğinin Yeni Üyeleri Seçildi

 Köylere Hizmet Götürme Birliğinin Yeni Üyeleri Seçildi

Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliğinin, 2023 yılı olağan genel kurul toplantısı yapıldı. Genel kurulda yeni üyelerin seçimi de gerçekleştirildi.
        Sivas İl Özel İdaresi Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliğinin 2023 yılı olağan genel kurul toplantısı, Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Kadir Algın başkanlığında meclis toplantı salonunda gerçekleşti. Toplantıya İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş’ın yanı sıra, merkez il genel meclisi üyeleri ile köy muhtarları katıldı.
        Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan toplantıda, Birlik Başkanı Kadir Algın’ın açılış konuşması, Birlik Genel Sekreteri İbrahim Turan’ın Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliğinin 2022 faaliyet raporunun sunumunun yapılması ile 2023 yılı yatırım ve çalışma programının görüşülmesi ile devam etti. 
        KHGB tüzüğü gereğince İl Genel Meclis üyelerinden 2 kişi ve muhtarlardan 2 kişi olmak üzere seçim yapıldı. Sonuçlara göre, Ömer Yeğin 96 oy, Kadir Çönger 90 oy alarak birlik encümen üyeliğine seçildi. Muhtarlardan ise; seçimi Karamehmetoğlu köyü muhtarı Necati Ateş ile Çallı köyü muhtarı Ebubekir Şahin kazandı. 
        Seçim sonuçlarını açıklayan Genel Sekreteri Kadir Algın, seçilen üyeleri tebrik ederek başarılar diledi. Önceki dönemde görev alan Asaf Yaraş, Semra Temurbaş Mavibulut, Cabir Daşdemir ve Gazi Yalçın’a teşekkür belgesi vererek görev sürelerinde yürüttükleri başarılı çalışmalar için teşekkür etti. Toplantı birlik faaliyetlerinin değerlendirilmesinin ve tamamlanmasının ardından, dilek ve temennilerin belirtilmesi ile sona erdi. Haber Foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler