Küçük esnafımıza hep birlikte sahip çıkalım

 Küçük esnafımıza hep birlikte sahip çıkalım

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil ,  Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de büyük marketlerin hızla yaygınlaşması küçük esanfı mağdur ettiğini ifade ederek  küçük esnafın desteklenmesi gerektiğini ifade etti.

Türkiye genelinde merkezlerde olduğu gibi ilçelerde de hızla yaygınlaşmaya başlayan marketlerin küçük esnafı mağdur ettiğini ve esnafın dayanacak gücü kalmadığını vurgulayan Sesob Başkanı Hakan Demirgil, vatandaşlara çağrıda bulunarak, alışverişlerde yerel esnafın tercih edilmesini talep etti.

Şehir merkezinde , kenar mahallelerde ve ilçelerde yaygınlaşmaya devam eden marketler zincirinin  küçük esnafı zor durumda bıraktığını, rekatet etmemesi nedeniyle esnafların dayanacak gücü kalmadığını ve  dükkan kapatmaya başladığını  kaydeden Sesob Başkanı Demirgil, “Bir ülkenin gelişmesi ve kalkınmasında en büyük faktörlerden biri de esnaftır. Büyük marketlerin çoğalması küçük esnafımızı da etkilemekte ve onları mağdur etmektedir. Esnafımıza yardımcı olmak bir vatandaşlık görevidir.

 Ekmeğini yediğimiz, suyunu içtiğimiz, emanet bıraktığımız esnafımıza hep birlikte sahip çıkalım. Alışverişlerimizi küçük esnaftan yaparak onlara destek olalım. Yerel esnaftan ve küçük esnaftan yapılan her alışveriş Sivas’ımızın da büyümesine ve gelişmesine katkı sağlayacaktır. Alışverişini küçük esnaftan yap, kazanan Sivas olsun” dedi.

Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, marketler zincinin yaygınlaşmasına ve sürekli yeni şubeler açmasına tepki göstererek, yetkilileri bu konuda duyarlı davet etti.  Haber Foto: G. ÖZAT

Benzer Haberler