Kuzey Çevre Yolu projesi unutuldu mu

 Kuzey Çevre Yolu projesi unutuldu mu

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, Sivas’ın gelişmesi ve yeni yerleşim alanlarının açılması açısından son derece önemli projeler arasında yer alan Kuzey Çevre Yolu Projesinin ne zaman hayata geçirileceğini merak ettiklerini söyledi.
Hızlı tren projesi kadar Kuzey Çevre Yolu projesinin de Sivas açısından önemli olduğunu ifade eden Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, Sivas’ın kaderini değiştirecek olan bu projenin sürekli gündemde tutulması gerektiğini vurgulayarak, “Kuzey Çevre Yolu Projesi Bölge Trafikten başlayıp mereküm  ve buradan da OSB’ye ve Erzincan karayoluna uzanan bir hat olarak yapılacak. Merkezi hükümetin desteği ile yapılması planlanan ancak, fazla aşama katedilmeyen bu proje Sivas’mızın da kaderini değiştirecektir. Kuzey çevre yolu projesinin hayata geçirilmesi ile birlikte yol güzergahta yeni yerleşim alanları oluşturularak esnaflarımıza da farklı alanlarla iş imkanı sağlanacaktır. Bu proje binlerce insanımıza da ekmek kapısı olacaktır. Projenin hayata geçirilmesi ile birlikte yeni arsalar ve imar alanları da ortaya çıkacaktır.   
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak bu Kuzey Çevre Yolu projesinin biran önce yapılmasını temenni ediyoruz” dedi.
 
Kuzey Çevre Yolunun trafik akışına da katkı sağlayacağını vurgulayan Sesob Başkanı Hakan Demirgil, yeni alternatif alanların yapılmasının araç trafiğini de rahatlatacağını hatırlatarak, “Sivaslılar uzun yıllar yapım aşaması süren Ankara-Sivas arasındaki hızlı tren seferlerine kavuşuyor. Bu proje ile Ankara-Sivas arası hızlı trenle iki saate düşecektir. Sivas için önemli bir yatırımdır. Bu yatırımdan sonra Kuzey Çevre Yolu Projesini de çok önemsiyoruz. Projemizde çalışmalar çok yavaş yürümektedir. Şu anda seçimlere girmiş bulunmaktayız. Siyasi partilerimizin milletvekilleri adayları da belirlenmiştir. Milletvekili olarak seçilip mecliste bizi temsil edecek olan milletvekillerimizden Kuzey Çevre Yolunu bir an önce hayata geçirmelerini ve yarı kalan yatırımı tamamlamalarını arzu ediyoruz” diye konuştu. Haber Foto: G. ÖZAT

Benzer Haberler