Matematik Koridoru Açıldı

 Matematik Koridoru Açıldı

Hedef Projesi kapsamında düzenlenen ‘Matematik Koridoru’nun açılışı yapıldı.

 Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından 38 ilde planlanan Anadolu Liselerinde Bütünleşik Fizik, Kimya ve Biyoloji Laboratuvarı Kurulumu Projesine katkı sağlamak amacıyla Sivas Valiliği öncülüğünde başlatılan ‘Hedef Projesi’ ile Şehit Furkan Peker Anadolu Lisesine Matematik Koridoru oluşturuldu.

Matematik Koridorunun açılışı, Vali Yılmaz Şimşek, İl Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Programın açış konuşmasını yapan Şehit Furkan Peker Anadolu Lisesi Müdürü Ferhat Gencer, projenin detayları hakkında katılımcılara bilgi vererek, okulda 667 öğrencinin eğitim aldığını söyledi. Amaçlarının matematik dersine karşı oluşabilecek ön yargıları yıkmak, eğlenceli hale getirerek dersin öğrenimini kolaylaştırmak olduğunu ifade eden Okul Müdürü Gencer, “Okulumuz ve öğrencilerimiz adına projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

– Matematik Seferberliği Başlattık

Vali Yılmaz Şimşek yaptığı konuşmada; Sivas Valiliği himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Sivas’ın eğitim başarısına katkı sağlamak amacıyla ‘Hedef Projesi’ başlatıldığını ifade ederek, bu projenin alt başlıklarından bir tanesinin Matematik Seferberliği olduğunu söyledi.

Proje Sayesinde Öğrencilerimiz Matematik Dersini Daha Çok Sevecek

Proje ile okulda çok güzel bir matematik koridoru oluşturulduğunu belirten Vali Yılmaz Şimşek, “İnanıyorum ki bu uygulama sayesinde öğrencilerimiz matematik dersini daha çok sevecek, belirledikleri hedefe daha çabuk kavuşmuş olacaklar ve kendilerini geleceğe daha iyi hazırlayacaklar. İnşallah bu tür çalışmalar ve çabalar sonucu eğitimde daha iyi noktaya geleceğiz. Projenin hem okulumuza hayırlı olmasını diliyor, hem de emeği herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Matematik Koridorunun açılışı gerçekleştirildi. Matematik Koridorunu gezen Vali Yılmaz Şimşek, daha sonra öğretmenler ile bir araya gelerek, okulun eğitim faaliyetleri üzerine bir süre sohbet etti. Haber Foto: Sivas Valiliği

Benzer Haberler