Mesut Dursun güven tazeledi

 Mesut Dursun güven tazeledi

Sivas Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 66. Olağan Genel Kurul Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.
Divan Başkanlığını Sivas Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil’in yaptığı genel kurul saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı.
Divan Başkanı Hakan Demirgil, esnaf teşkilatının büyük bir aile olduğunu, kooperatif ile de uyumlu çalıştıklarını ifade ederek, birlik ve beraberlik içerisinde esnafa hizmet etmeye devam edeceklerini belirterek, başarılar diledi.
Yönetim Kurulu’nun faaliyetleri ile ilgili Sivas Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mesut Dursun tarafından üyelere bilgiler aktarıldı.
Sivas esnaf ve sanatkarına en iyi ve kaliteli hizmeti sunmak için çalıştıklarını ifade eden Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mesut Dursun, “Göreve geldiğimiz 16 aylık süre içerisinde toplam 2 bin 256 ortağımıza dönüşümlerle birlikte 952 milyon 500 bin TL kredi kullandırdık. 200 bin TL’ye ek 25 bin TL pandemi kredisi ile toplam 225 bin TL olan kredi limitlerimiz 275 bin TL’ye çıkarıldı. Genel Başkanımız Abdulkadir Akgül’ün ve Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda 350 bin TL’ye çıkan kredi limitlerimiz şu anda 500 bin TL’ye kadar yükseltilmiştir. Kefalet karşılığı verdiğimiz kredi limitlerimiz ise 10 bin TL’den 30 bin TL’ye çıkarılmıştır. Bugünde buradan sizlere bir müjde daha vermek istiyorum. 30 bin TL olan kefalet karşılığı limitimizi 40 bin TL’ye yükseltiyoruz. Göreve geldiğimizde 199 milyon TL olan plasman miktarımız bugün itibariyle 491 milyon 500 bin TL’ye yükselmiştir. Kooperatif genel kurulumuzun ülkemize, milletimize, esnaf ve sanatkarlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Ayrıca bizlere her konuda destek olan esnafın sorunlarıyla yakından ilgilenen Sesob Başkanımız Hakan Demirgil’e de teşekkür ediyorum ”dedi.
Daha sonra 2021-2022 yıllarına ait yönetim ve denetim kurulu raporları ve hesap bilançoları okunarak ibra edildikten sonra 2023 ve 2024 yılları tahmini bütçeleri okunarak karara bağlandı.
Tek liste ile gidilen seçimlerde Sivas Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mesut Dursun güven tazelerken, Yönetim Kurulu Mesut Dursun, Ali Kılıç, Harun Koç, Ömer Yıldız ve Ufuk Mert’ten oluştu. Denetim Kurulu ise Rafet Raif Aydın ve Haluk Köksal yer aldı. Bölge Birliği temsilciliklerine ise Mesut Dursun, Ali Kılıç, Harun Koç, Ömer Yıldız ve Ufuk Mert seçildi.

Haber Foto: G. ÖZAT

Benzer Haberler