Minik Hamleler Projesi İle 38 Anaokuluna Satranç Sınıfı

 Minik Hamleler Projesi İle 38 Anaokuluna Satranç Sınıfı

Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu arasında “Minik Hamleler Projesi” kapsamında iş birliği protokolü imzalandı.

Minik Hamleler Projesi kapsamında, Sivas’ta 38 anaokuluna İş Bankası’nın destekleriyle yapılacak. Sınıflarda minik Yiğidolar bu sporla tanışmış olacak.

Tarihi Valilik Binası Dr. Hasan Canpolat Salonu’nda protokol için imza töreni gerçekleştirildi. Törene; Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Milli Eğitim Müdürü Necati Yener, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, Satranç Federasyonu Genel Sekreteri Fırat Yalçın ve Satranç Federasyonu İl Temsilcisi Hasan Yıldırım katıldı.

İmza töreni öncesi konuşan Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, protokolün hayırlı olmasını diledi.

Akıl ve zekâ oyunları içerinde satrancın özel bir yerinin olduğunu ifade eden Vali Şimşek “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük ilgi gören bu sporun özellikle Türkiye Satranç Federasyonumuzun başarılı çalışmaları ile çok daha geniş kitlelere ulaştığını görüyoruz. Bugün imzalayacağımız protokolle milli eğitime bağlı 38 anaokulumuza satranç sınıfı kazandıracağız. Federasyonumuz ve İş Bankası’nın destekleriyle yavrularımız, minicik elleri ve minik hamleleriyle bu spor ile tanışmış olacaklar. Okullarımıza kazandırılan bu nitelikli alanlar şüphesiz çocuklarımızın çok yönlü gelişimleri için son derece önemli. Bu gelişime katkı sunan Türkiye Satranç Federasyonumuza, Milli Eğitim ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze ve projenin sponsorluğunu üstlenen İş Bankası’na bir kez daha teşekkür ediyor, Satranç Sınıflarımızın şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından protokol imzalandı. Haber: ESÖNMEZ

Benzer Haberler