MÜSİAD’dan SBTÜ’ye ziyaret

 MÜSİAD’dan SBTÜ’ye ziyaret

Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) Sivas Şube Başkanı Uğur Görgen ve yönetim kurulu üyeleri 16 Mart 2023 Perşembe günü Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesini ziyaret etti.

Ziyaret programı kapsamında ilk olarak MÜSİAD Sivas Şubesi yöneticileriyle senato salonunda bir araya gelen Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (SBTÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Programda konuşan SBTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul; “Ziyaretiniz beni çok memnun etti. Yaptığınız Ar-Ge ve çalışmaların ticarileşmesi, ihraç edilmesi beni çok sevindirdi. Yerli ürünlerin ülkemizde imalatının gerçekleştirilmesiyle ithal ürünlere yönelen eğilimi kırması takdire şayan. MÜSİAD Sivas Şubesi ve Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi arasında güzel bir iş birliği kurulacağına ve güzel projeler geliştireceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

MÜSİAD Sivas Şube Başkanı Uğur Görgen ise yaptığı konuşmada; “Üniversitemizin Ar-Ge ve sanayi çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitemizin yürüttüğü çalışmalarıyla şehrimize değer kattığını görüyoruz. MÜSİAD Sivas Şubesi olarak üniversite sanayi iş birliğini önemsiyor, ortak proje geliştirilmesi ve çalışmalar yürütülmesi noktasında elimizden gelen ne varsa ortaya koymak istiyoruz. Ayrıca Üniversitemizin savunma sanayi kuruluşlarıyla yaptığı iş birliklerini ve yürüttüğü projeleri gıpta ile takip ediyoruz. Biz de iş adamları olarak üzerimize düşen vazifeyi yerine getirmeye hazırız” ifadelerine yer verdi.

Türkiye’nin ilk yerli stetoskobu Selvet Apache Stetoskop’u yakından inceleyen SBTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, Burhan Pınarbaşı’na teşekkür ederek; “İmzalanan protokol ile Selvet Apache Stetoskop’un tasarım tescili Üniversitemize devredildi. Güzel düşüncelerinden dolayı Burhan Pınarbaşı’na ve ekibine teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum” dedi.

Ziyaret kapsamında MÜSİAD Sivas Şube Yönetim Kurulu üyeleri Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi kampüsünde ve laboratuvarlarında incelemelerde bulundu. Haber Foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler