Mustafa Eken: “Sivas için kapı kapı gezeriz”

 Mustafa Eken: “Sivas için kapı kapı gezeriz”

Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, yönetim kurulu ve meclis üyelerimizle birlikte İstanbul’da 12.’si düzenlenen Sivas Günleri programına katıldı.

İstanbul programı kapsamında SAHA EXPO Savunma Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarında yer alan Sivaslı firmaların stantlarını ziyaret eden Başkanımız Mustafa Eken, çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, OSB müdürleri ve Sivas heyetiyle İstanbul’da faaliyet gösteren Sivaslı iş insanlarını da ziyaret eden Başkanımız Mustafa Eken, “Sivaslı iş insanlarımızı şehrimize yatırım yapmaya davet ediyoruz. Sivas büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Demirağ OSB ile de yatırım konusunda avantajlı iller arasında yer alıyor. Sivas’ı hak ettiği getirmek için hepimiz taşın altına gövdemizi koyacağız” dedi.

Sivas Günleri’nde düzenlenen protokol konuşmalarında Sivas’ın ekonomisine ve OSB’lere yönelik bilgiler veren Başkanımız Eken, programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, “Sivas Günleri’nde tüm Sivas’ın birlik ve beraberlik içerisinde bir arada bulunması bizleri gururlandırıyor. Bu tabloyla Sivas birliğini beraberliğini daha iyi gösteriyor. Sivas artık eski Sivas değil. 12 yıl önce başlayan Sivas Tanıtım günleri bugünlere geldi. O dönemki imkanlarla şimdiki imkanlar aynı değil. O dönem Sivas’a uçak seferleri yeterli sayıda değildi. Şimdi günlük 3-5 uçak geliyor. Yüksek Hızlı Tren az kaldı geliyor. Yollarımız gayet güzel. Sivas eski Sivas değil. Sivas, Birinci ve İkinci OSB’siyle, Gemerek ve Şarkışla OSB’siyle istihdam artışı ve her geçen gün açılan yeni fabrikalarla farkını gösteriyor. Valimiz, Belediye Başkanımızla iş adamlarımızın kapısına giderek yatırım imkanlarıyla ilgili bilgiler verdik. Gelin sılayı rahim yapın, geri dönün şehrimize yatırım yapın dedik ve beklenti ve taleplerini dinledik. Sivas’ın gelişmesi kalkınması için kapı kapı gezeriz, bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Cumhurbaşkanımızın teşvik sözü var. Cumhurbaşkanımızın söz verip yapmadığı hiçbir şey yok. Bu konuda da hiçbir kuşkumuz yok. Bu konuyu hepimiz konuyu yakından takip ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın müjdesinin yerine geleceğiyle ilgili de hepimizin inancı tamdır. Teşvik gelecektir, Sivas hak ettiğini alacaktır” şeklinde konuştu.

SİVAS’I TÜM DÜNYAYA TANITALIM

Sivas Günleri programının 2022 yılında Sivas’ta düzenlenmesi konusunda çağrıda bulunan Başkanımız Eken, “2022 yılında bu tanıtım günlerini Sivas’ta yapalım, Sivas’ı tüm Türkiye’ye ve dünyaya tanıtalım. Karadenizli hemşehrilerimiz bana kızmasın, ama biz lobi faaliyetlerini onlar gibi yapamıyoruz. Bu kadar kıymetli vekillerimiz, bürokratlarımız, bakanlarımız varken Sivas’ın gücünü tüm dünyaya göstermemiz lazım. Sivas’ı, Yiğidoları gerçek anlamda göstermemiz lazım. Parti ayrımımız yok, siyasi ayrımımız yok. Alevi, Sünni, Kürt, Türk ayrımımız yok, hepimiz kardeşiz, dostuz. Bu memleketi bölmeye çalışanlara fırsat vermeyelim. İlimizi bölmeye çalışanlara fırsat vermeyelim. Pandemi nedeniyle Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Bu durumdan çıkmakta bizim elimizde, daha çok çalışarak bu durumu atlatırız. Sivas gerçekten büyüyor ve gelişiyor. Birinci OSB’de yerimiz kalmadı. Demirağ OSB’ye her gün yeni yatırım için iş adamlarımız ziyarete geliyor. Sivas’ta SSK’lı sayısı 100 Bini geçti. Bunun 75 Bini özel sektör tarafından istihdam ediliyor. Bu değişimi göstermek için 2022 yılında hepinizi, dünyadaki tüm Sivaslıları memleketlerine bekliyoruz. Bizlere görev düşerse STSO olarak tüm Sivaslıları Sivas’a getirmek için hepinizin emrindeyiz” ifadelerini kullandı. Haber foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler