Öğrenciler Karne Heyecanı Yaşadı

 Öğrenciler Karne Heyecanı Yaşadı

p

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Belediye Başkan Vekili Turan Topgül ve Millî Eğitim Müdürü Ergüven Arslan öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu.

Merkez Danişment İlkokulunda sınıfları gezerek karne dağıtan Vali Şimşek, tüm öğrencilere iyi tatiller diledi.

İl genelinde 626 okulda toplam 115 bin 389 öğrencinin yoğun geçen bir eğitim öğretim döneminin ardından karnelerini aldığını söyleyen Vali Şimşek, “2021-2022 eğitim- öğretim döneminin sonuna geldik. Evlatlarımızı tebrik ediyoruz. Sosyal, kültürel ve sportif aktivitelerle çocuklarımızın verimli ve güzel bir tatil geçirmelerini diliyorum.” dedi.

Eğitimcileri ve idarecileri de tebrik eden Vali Şimşek, “Fedakâr öğretmenlerimiz için uzun bir eğitim öğretim yılının tüm yorgunluğunu geride bırakma ve aynı zamanda yeni bir eğitim öğretim yılına daha güzel başlamak için hazırlık yapma zamanıdır. Sizlere de emekleriniz için teşekkür ediyor, iyi bir tatil geçirmenizi diliyorum. Bir teşekkürüm de bu süreçte evlatları için çaba sarf eden velilerimize. Yıl boyunca kar kış demeden öğrencilerimizi okula getirip götüren, onların mutluluğu ile mutlu olup, geleceğindeki başarıları ile başarılı hisseden velilerimizin de yaz boyunca evlatlarıyla güzel bir tatil yaşamalarını diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Vali Yılmaz Şimşek, öğrencilere karnelerini dağıtarak çeşitli hediyeler verdi. Haber Foto: G. ÖZAT

Benzer Haberler