Öğrencilerimizin 7/24 hizmetindeyiz

 Öğrencilerimizin 7/24 hizmetindeyiz

Sivas Emlakçılar Birliği Başkanı Kerim Çayır; üniversite eğitimi için Sivas’a gelecek öğrencilere kiralık ev konusunda yardımcı olmaya hazır olduklarını söyledi. Öğrencileri şehrin “kültür elçisi” olarak gördüklerini belirten Çayır,  “Emlakçı esnafı olarak WhatsApp gruplarımız üzerinden sürekli koordineliyiz. Bu hususta öğrencilerimizin 7/24 hizmetindeyiz” dedi.

Sivas Emlakçılar Birliği Başkanı Kerim Çayır; 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından kiralık daireye olan talebin daha da arttığını söyledi.

Üniversite eğitimi için Sivas’a gelecek öğrencilere başarılar dileyen Başkan Çayır; barınma ihtiyacını yurtlarda değil de kiralık evler vasıtasıyla karşılamayı düşünen öğrencilere yardımcı olmaya hazır olduklarını belirtti.

Çayır; üniversite eğitimi dolayısıyla il dışından gelecek öğrencilerin, iş yerinin camında sarı renkli “Taşınmaz ticaret yetki belgesine sahip güvenilir emlakçı” etiketinin bulunduğu emlakçılarla gönül rahatlığıyla iletişime geçebileceğini kaydetti.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİMİZE YARDIMCI OLMAYA HAZIRIZ

Başkan Çayır; “Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM); 2023 YKS yerleştirme sonuçlarını birkaç gün önce açıkladı. Öncelikle emlak sektörünün temsilcileri adına sınavda başarı göstererek bir programa yerleşmeye hak kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. İlimizde bu yıl Sivas Cumhuriyet Üniversitemize 12 bin 378 öğrenci, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitemiz ise 155 öğrenci kayıt yaptıracak.  YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 28 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında, elektronik kayıtlar ise 28-30 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Bizler de kiralık ev konusunda üniversite öğrencilerimize yardımcı olmaya hazırız. Malatya’da meydana gelen afetin ardından ilimize gelen depremzede vatandaşlarımızın da etkisiyle kiralık daire konusunda sıkıntı yaşandığını söyleyebiliriz.  Sivas’ta daire kiralamak isteyen öğrencilerimiz iş yerinin camında sarı renkte ‘Taşınmaz ticaret yetki belgesine sahip güvenilir emlakçı’ etiketinin bulunduğu emlakçılarla gönül rahatlığıyla iletişime geçebilir. Sarı etiket ‘güven’ demektir. Sektör temsilcilerimizin hepsi alanında yetkin, uzman kişilerdir. Öğrencilerimiz; bu etikete sahip emlakçılarla irtibata geçerlerse herhangi bir sıkıntı kesinlikle yaşamazlar. Bizler ilimizin kültür elçisi olan öğrencilerimize her türlü kolaylığı sağlamak için hazırız. Son dönemde ilimizde 1+0, 1+1 eşyalı dairelere öğrenci kardeşlerimiz de yoğun ilgi gösteriyor. Bizler emlakçı esnafı olarak WhatsApp gruplarımız üzerinden sürekli koordineliyiz. Bu hususta 7/24 öğrencilerimizin hizmetindeyiz. Diğer yandan Sivas’ımız huzurlu, sakin ve temiz bir şehir. Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı Sivas’ımızın öğrenci dostu bir şehir olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Diğer yandan ulaşım konusunda da büyük avantajlar var. Öğrencilerimiz kiraladıkları evlerden tek vesaitle üniversiteye rahatlıkla gidebiliyor, bu sayede öğrencilerimiz ulaşım giderlerinde büyük avantaj sağlıyor” açıklamasında bulundu. Haber Foto: G. ÖZAT

Benzer Haberler