Öğrencilerin Okul Heyecanı Başladı

 Öğrencilerin Okul Heyecanı Başladı

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kutlama Programı Şehit Hakan Yurtoğlu İlkokulu’nda gerçekleştirildi.

İl genelinde 115 bini aşkın öğrenci, 10 bine yakın öğretmen ile birlikte 626 okulda 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılına merhaba dedi. Okulların açılması nedeniyle Şehit Hakan Yurtoğlu İlkokulu’nda program gerçekleştirildi.

Programda Okul Müdürü Mesut Koç, İl Millî Eğitim Müdürü Ergüven Aslan ve Belediye Bşk. V. Turan Topgül birer konuşma yaparak, yeni eğitim-öğretim döneminin ilimize hayırlı olması temennisinde bulundu.

Öğrencilere, öğretmenlere, velilere ve eğitim camiasının tüm paydaşlarına yeni eğitim-öğretim döneminin hayırlı olmasını dileyerek sözlerine başlayan Vali Dr. Yılmaz Şimşek, “Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır, ya da esaret ve sefalete terk eder” sözlerinden de açıkça anlaşılmaktadır ki, eğitim aynı zamanda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize gösterdiği çağdaş medeniyete ulaşma ülkümüzün de temelini teşkil etmektedir.” dedi.

– En Büyük Sermayemiz Beşerî Gücümüz

Ülkemizin en büyük sermayesinin insan kaynağı ve beşerî gücü olduğunu belirten Vali Şimşek “Bugünün ve geleceğin dünyasında söz sahibi olmak istiyorsak, bu gücü en iyi şekilde kullanmak zorundayız. En kıymetli varlıklarımızı, evlatlarımızı, çağın gerektirdiği bilgi, beceri ve teknoloji ile buluştururken, onları milli ve manevi değerlerimizle de donatmalıyız.  Milletimizin varlığının, değerlerimizi gelecek kuşaklara aktarılmasının ilk şartının tarihine, milletine, devletine, bayrağına, vatanına bağlı nesiller yetiştirmekten geçtiğini, aklımızdan çıkarmamalıyız.” ifadelerini kullandı.

– Eğitim Yatırımlarımız Devam Ediyor

İlimizde eğitim yatırımlarının devam ettiğini söyleyen Vali Şimşek “Ülke olarak, en temel amacımız, çocuklarımızın milli ve manevi değerleri önceleyen, nitelikli ve kaliteli bir eğitim almalarıdır. Bu bağlamda memnuniyetle görüyoruz ki ülkemiz genelinde olduğu gibi, ilimizde de 2023 Eğitim Vizyon Belgesi ışığında, çok ciddi fiziki ve beşerî eğitim yatırımlarına imza atmaktayız. Özellikle son yıllarda sizlerin de bildiği üzere ilimizde ciddi anlamda eğitim yatırımları yapılmıştır. Bu yatırımlar sayesinde bugün ilimizde tüm okullarımızda ikili eğitimden normal eğitime geçilmiştir. İnşallah; bu yatırımlar artarak devam edecek, geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve gençlerimiz geleceğe en iyi şekilde hazırlanacaktır.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından; öğrenciler tarafından sunulan şiir, müzikli gösteri ve halk oyunları gösterisi büyük beğeni aldı. Programda, 2. sınıf öğrencileri 1. sınıf öğrencilerine okula “Hoş Geldin” hediyesi verdi.

Programın ardından Vali Dr. Yılmaz Şimşek, 1. sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilere kalemlik hediye eden Valimiz Şimşek, daha sonra öğretmenler odasını da ziyaret ederek eğitimcilerimizle bir araya geldi.

Vali Dr. Yılmaz Şimşek, daha sonra Özel Sivas Modern Bilimler Akademisi İlkokulunu ziyaret etti. Okul Müdürü Hüseyin Çıldır’dan okul hakkında bilgi alan Vali Şimşek, sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.

Benzer Haberler