Okul alışverişini yerel esnaftan yapalım

 Okul alışverişini yerel esnaftan yapalım

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal,  okul alışverişlerinde yerel esnafın desteklenmesi ve alışverişlerin yerel esnaftan yapılması gerektiği konusunda çağrıda bulundu

Pandemi nedeniyle 2 yıldır ara verilen yüz yüze eğitimin 6 Eylül itibariyle tekrar başlaması  nedeniyle esnafta bir hareketlenme olduğunu ifade eden Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, vatandaşlara çağrıda bulunarak, okul alışverişlerinde büyük marketler yerine yerel esnafın tercih edilmesi gerektiğini dile getirdi.

2021-2022 Eğitim Öğretim yılının başlaması nedeniyle okul alışverişlerinin de hız kazandığını vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, “Okulların 6 Eylül tarihi itibariyle açılması  esnafımızı da memnun etmiştir. Okul kıyafetleri, çanta, kırtasiye malzemeleri, ayakkabı gibi okul malzemeleri satan esnaflarımız iki yıldır okulların açılmasını beklemektedir. Öğrencilerin yüz yüze eğitime başlaması esnafımızı da bir nebze olsun sevindirmiştir. Ancak; alınacak olan okul ihtiyaçlarına dikkat edilmeli, malzemeni kaliteli ve sağlıklı olduğuna özen gösterilmelidir. Reklamı yapılan ve internet üzerinden  yapılan satışlara ve yollardaki tezgahlarda sezonluk olarak satılan kırtasiye malzemelerinden uzak durulmalıdır. Okul ihtiyaçlarının karşılanması için yapılacak alışverişlerde küçük esnaf tercih edilmelidir. Öz sermayesi ve imkansızlıklara rağmen ayakta kalmaya çalışan esnafımızın büyük market ve firmalarla rekabet etmesi mümkün değildir. Büyük marketler okullar açıldığı zaman okul ihtiyaçlarını da satarak küçük esnafın ekmeğini elinden almakta ve onları mağdur etmektedir.  Herkes kendi işini yapmalı ve küçük esnafın ayakta kalabilmesi için hassas olunmalıdır. Küçük esnaftan yapılacak olan alışverişler esnafımıza da  bu süreçte katkı sağlayacaktır” dedi.

Sivas Esob Başkanı Beşir köksal, okul sezonu nedeniyle kırtasiye , konfeksiyon ve ayakkabı ile dolduran marketlere mutlaka dur denilmesi gerektiğini hatırlatarak,  kırtasiye, giyim, konfeksiyon gibi okul ihtiyaçlarının yerel esnaftan yapılarak onlara destek vermeye davet  etti.

Köksal, 2021-2022 Eğitim öğretim yılının öğrencilere, velilere, öğretmenlere ve idarecilere, eğitim camiasına hayırlı olmasın temennisinde bulundu. Haber Foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler