Önemli Projelerle Verimli Bir Yıl Geçireceğiz

 Önemli Projelerle Verimli Bir Yıl Geçireceğiz

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Sivas İl Genel Meclisi’nin kasım ayı toplantılarının son birleşimine katıldı. 20 gün boyunca birçok gündem maddesinin görüşüldüğü İl Genel Meclisi toplantılarında, İl Özel İdaresi’nin 2023 yılı yatırım bütçesi 500 Milyon TL olarak belirlendi.

Meclis Başkanı Hakan Akkaş başkanlığında toplanan İl Genel Meclisinde, İl Özel İdaresinin 2022 yılı yatırım bütçesi oy birliği ile kabul edildi.

İl Özel İdaresi Bütçesi Şehrimize Hayırlı Uğurlu Olsun

Meclis Başkanı Hakan Akkaş, yaptığı konuşmada; meclisin yoğun mesai harcayarak bütçeyi belirlediğini ifade ederek, “Bütçemiz şehrimize hayırlı uğurlu olsun. Meclisimiz ve İl Özel İdaremiz uyum içinde çalışarak şehrimize önemli hizmetler kazandırıyor.” dedi.

Meclis üyelerine hitap eden Vali Yılmaz Şimşek ise yoğun bir çalışma maratonu ve özverili çalışmalarından dolayı meclis üyelerine teşekkür ederek, “2023 yılı bütçemizin ülkemize ve Sivas’ımıza hayırlı olmasını diliyorum. İl Genel Meclisimiz her zaman olduğu gibi bütçe görüşmelerinde de büyük bir birlik beraberlik örneği göstermiş ve bütçeyi oy birliği ile kabul etmiştir.” dedi.

-Sivas İl Özel İdaresi Çalışmalarıyla Her Zaman Ön Planda

İl Özel İdaresi ile İl Genel Meclisi arasında uyumlu bir çalışma örneği sergilendiğini ifade eden Vali Şimşek, “İl Özel İdaremiz yaptığı çalışmalarla her zaman ülke genelinde ön sıralarda yer almıştır.  Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ek bütçe ile bu rakamı daha üst noktalara taşıyacağız. Hiç kuşkusuz Cumhuriyetimizin 100. yılında da kırsalımız başta olmak üzere diğer tüm sektörlerde nitelikli ve önemli projelerle verimli bir yıl geçireceğimizi düşünüyorum.” dedi.

-İl Genel Meclisimiz Güzel Çalışmalara İmza Atmıştır

Bütçenin planlama, öngörebilme ve hesap verebilmenin en önemli aşamalarından biri olduğuna dikkat çeken Vali Şimşek, “Ülkemizin sahip olduğu tüm kaynakları ortak bir anlayış çerçevesinde belirlenmiş hedeflere yöneltebilmek ancak iyi bir bütçe planlaması ile mümkündür. Ancak bu surette fırsatları milletimizin kazancına dönüştüren, refahı ve adil bölüşümü her şeyin üzerinde tutan bir yönetim anlayışını hâkim kılabiliriz. Elbette ki İl Genel Meclisimiz de bu doğrultuda bugüne kadar güzel çalışmalara imza atmıştır.” şeklinde konuştu.

İhtiyaca Göre Kırsala Hizmet Götüreceğiz

“Sivas İl Özel İdaresi’nin, en büyük hedefi önceliğe ve ihtiyaca göre kırsala hizmet götürmektir” İfadelerini kullanan Vali Yılmaz Şimşek, “Hiç kuşku yok ki İl Özel İdaremiz sadece yol, kanalizasyon veya köprü yapan bir kurum değil Sivas’ın her sektörde lokomotif gücü ve vizyon belirleyen kurumudur. Gerek geçmişte gerekse bugün İl Özel İdaremizin Sivas’a kazandırdığı yatırımlara baktığımızda, eğitimden turizme, tarımdan sanayiye hemen her alanda var olduğunu net bir biçimde görebiliyoruz. Ek kaynaklar oluşturabilmek adına projeler geliştirmek ve tüm destek mekanizmalarından faydalanmak için de başta bakanlıklar, DAP, ORAN ve AB kaynaklarını etkin bir biçimde kullanmalıyız. Sivas’taki her bir vatandaşımızın geleceği için İl Özel İdaresi’nin tüm çalışanlarıyla birlikte şehrimizi çok daha iyi noktalara hep birlikte güç birliğiyle taşıyacağız.  Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetinde her yıl yeni bir heyecan ve yeni bir güçle, yeni hedeflere doğru ilerleyeceğiz. Bizi hedeflerimize taşıyan en önemli kurumumuz da elbette ki İl Özel İdaremiz olacaktır. “dedi.

Çalışan Personellerimize Teşekkür Ediyorum

Vali Yılmaz Şimşek, “Sivas’ın geleceği için mesai yapan, geniş coğrafyamızın her bucağına hizmet gitmesi için canla başla çalışan İl Özel İdaremize İl Genel Meclis Başkanımıza ve siz değerli meclis üyelerimize tekrar teşekkür ediyorum. Bu hizmetlerin yapılmasın da ve idaremize ödenek sağlanması noktasında desteklerini esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, sayın milletvekillerimize, birlik beraberlik içinde aldığınız kararlardan dolayı meclis başkanımıza ve siz değerli meclis üyelerine ve idaremiz çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Toplantı, daha önce görev yapan İl Genel Meclisi Başkanlarına Vali Yılmaz Şimşek tarafından Teşekkür Belgesi verilmesi ve hatıra fotoğrafı çekinmesiyle sona erdi.

Benzer Haberler