Ortak amacımız Sivas’ı tarım ve hayvancılıkta geliştirmek

 Ortak amacımız Sivas’ı tarım ve hayvancılıkta geliştirmek

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörü Muhammed Ali Genç, Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ’ı ziyaret ederek 10’uncu başvuru çağrı ilanı hakkında bilgi verdi. Genç’in verdiği bilgileri çiftçilere ileteceklerini ifade eden Başkan Çetindağ, “Ortak amacımız Sivas’ımızı tarım ve hayvancılık açısından geliştirmek. Bunun çabasındayız.  Ziyaretten ötürü hem şahsım, hem yönetim kurulum hem de çiftçilerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) 10’uncu başvuru çağrı ilanına çıktı.
TKDK İl Koordinatörü Muhammed Ali Genç, Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret ederek 10’uncu başvuru çağrı ilanı hakkında bilgilendirdi.

Ziyarette konuşan TKDK İl Koordinatörü Muhammed Ali Genç, Sivaslı yatırımcıların projelerini beklediklerini söyledi.

“125 MİLYON AVROLUK ÇAĞRI İLANINA ÇIKTIK”

İl Koordinatörü Genç, “TKDK İl Koordinatörlüğü olarak Ziraat Odası Başkanımız Hacı Çetindağ’ı ve yönetim kurulu üyelerini çıkmış olduğumuz  Avrupa Birliği (AB) Kırsal Kalkınma Programı 2 (IPARD- II) destekleri 10. çağrı ilanı hakkında bilgilendirmek için ziyaret ediyoruz. Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu olarak hayvancılıkla ilgili alanlarımızda yaklaşık 45 milyon avro; süt işleme tesisleri, kesimhaneler, meyve, sebze, balıkçılık işleme tesisleriyle ilgili de 80 milyon avro olmak üzere toplamda 125 milyon avroluk bir çağrı ilanına çıktık.  Bunun şu anki kurdan karşılığı yaklaşık 1 milyar 167 milyon lira. Şu ana kadar en çok hibe alan, en çok proje kabul eden, en çok sözleşmeyi projeye döndüren illerden bir tanesiyiz. Bugün Ziraat Odası Başkanımızın da bize bu konuda destekleriyle birlikte ilimiz çiftçilerine, hayvancılarına, yatırımcılarımıza, sanayicilerimize buradan çağrımız hakkında bilgi vermek istiyoruz. TKDK olarak yatırımcılara en ciddi destekleri verecek olan kurumlardan bir tanesiyiz. Yatırımcılarımızın bu anlamdaki projelerini bekliyoruz” dedi.

“IPARD PROJELERİ BÜYÜK İMKANLAR SAĞLIYOR”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ ise  “Odamızda; TKDK İl Koordinatörümüz Muhammed Ali Genç’i misafir ediyoruz. Kendisinin Sivas tarım ve hayvancılığına çok büyük katkıları var. 10’uncu başvuru çağrı ilanı konusunda bizleri, çiftçilerimizi bilgilendirmek için ziyaretimize geldi. İlgisinden dolayı teşekkür ediyorum. Sivas tarım ve hayvancılık şehri, bunu her zaman söylüyorum. IPARD projeleri büyük imkanlar sağlıyor. Bizim kendi insanımızın TKDK’nın başında olması ve temelden gelmesi Sivas’a ayrı bir değer katıyor. Kendisinin Sivas tarım ve hayvancılığının bu Avrupa Birliği projesinden faydalandırılabilmesi için canla başla çalıştığını biliyorum. Sivas’ımıza nice tesisler kazandıracak. Bunun devamında da hayvancılığa çok ivme kazandıracağını biliyorum” diye konuştu.

ÇİFTÇİLER BİLGİLENDİRİLECEK

İl Koordinatörü Genç’in 10’uncu başvuru çağrı ilanına ilişkin verdiği bilgileri merkezde ve ilçelerde çiftçilere ileteceklerinin altını çizen Çetindağ, “Kendisine bu bilgilendirmelerinden ve ziyaretlerinden ötürü çok teşekkür ediyorum. Ortak amacımız Sivas’ımızı tarım ve hayvancılık açısından geliştirmek. Bunun çabasındayız.  Ziyaretten ötürü hem şahsım, hem yönetim kurulum hem de çiftçilerimiz adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Haber: E.Sönmez

Benzer Haberler