Özlem Sona Erdi, Ders Zili Çaldı

 Özlem Sona Erdi, Ders Zili Çaldı

Sivas’ta 138bin 808 öğrenci, 10 bine yakın öğretmen 669 okulda ders başı yaptı. 2023-2024 yılı eğitim-öğretimin açılışı dolayısıyla İlköğretim Haftası Kutlama Etkinliği, Âşık Veysel İlk/Ortaokulunda gerçekleştirildi.

İlköğretim Haftası kutlama etkinliği düzenlendi. Âşık Veysel İlk/Ortaokulunda düzenlenen programa Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, il protokolü ile öğrenci ve veliler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Millî Eğitim Müdürü Necati Yener, “Ülkemizin en büyük zenginliği olan gençleri akademik olarak da donanımlı bir şekilde ülkemize kazandırmalıyız. Bu süreçte değerlerimizden hiçbir taviz vermeden çocuklarımıza cesareti, adaleti, edebi, milli ve manevi değerlerimizi öğreteceğiz. Öğretmek durumundayız. Mecburuz, çünkü ülkemizin geleceği bizlere emanettir.” dedi.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, “Yeni eğitim ve öğretim yılı eğitim camiamıza, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı ve uğurlu olsun. Yeni eğitim ve öğretim yılının açılışını Aşık Veysel İlk ve Ortaokulu’ndan gerçekleştiriyoruz. Bugün çocuklarımızı geleceğe ne kadar iyi hazırlarsak Türkiye yüzyılının çok daha güçlü inşa edileceğine hepimiz şahit olacağız. Çocuklarımıza daha iyi eğitim verebilmek için başta fiziki şartları iyileştirmek olmak üzere okullarımızı teknoloji ile donattık.” ifadelerini kullandı.

– Geleceğimizin Teminatı Çocuklarımıza Başarılar Diliyorum

Yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek sözlerine başlayan Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, “Şüphesiz ki millet olarak en büyük sermayemiz, en büyük kaynağımız insan gücümüzdür. Bugünün ve geleceğin dünyasında söz sahibi olmak istiyorsak, bu gücü en iyi şekilde kullanmak zorundayız. En kıymetli varlıklarımızı evlatlarımızı çağın gerektirdiği bilgi, beceri ve teknoloji ile buluştururken onları millî ve manevi değerlerimizle de donatmalıyız. Milletimizin en büyük varlığı olan değerlerimizi gelecek kuşaklara aktarmanın ilk şartının tarihine, milletine, devletine, bayrağına, vatanına bağlı nesiller yetiştirmekten geçtiğini aklımızdan çıkarmamalıyız. Bu sebeple ülke olarak en temel amacımız çocuklarımızın millî ve manevi değerleri önceleyen, nitelikli ve kaliteli bir eğitim almalarıdır. Bu bağlamda memnuniyetle görüyoruz ki ülkemiz genelinde olduğu gibi, ilimizde de çok ciddi fiziki ve beşeri eğitim yatırımlarına imza atmaktayız.” diye konuştu.

– HEDEF Projemizi Daha İyi Noktalara Taşıyacağız

Sivas Valiliği himayelerinde devam eden HEDEF Projesi’ni daha iyi noktalara taşıyacaklarını belirten Vali Şimşek, “Bu kapsamda eğitimde kalitenin ve başarının yakalanması hedefi ile büyük bir heyecanla başladığımız yarınlarımızın teminatı çocuklarımızın akademik başarısı, çeşitli sosyal, sportif ve kültürel etkinliklerin yürütülmesi ve ilimizin başarı seviyesinin arttırılmasına dönük olan HEDEF Projemizi de daha iyi noktalara taşıma gayretindeyiz. İnşallah!  Bu projeler ve yatırımlar artarak devam edecek, geleceğimizin teminatı çocuklarımız ve gençlerimiz geleceğe en iyi şekilde hazırlanacaktır.” dedi.

Konuşmaların ardından öğrenciler çeşitli gösteriler sundu. Vali Yılmaz Şimşek’in temsili okul zilini çalmasının ardından çocuklar sınıflarına koştu. Sınıfları gezerek çocuklarla sohbet eden Vali Şimşek, öğretmenler ile de bir araya gelip, yeni eğitim-öğretim yılında sağlık ve başarı dileklerini iletti. Haber Foto: Sivas Valiliği

Benzer Haberler