Özyürek 4 Eylül Sanayi Sitesi’ni ziyaret etti

 Özyürek 4 Eylül Sanayi Sitesi’ni ziyaret etti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Cuma namazını 4 Eylül Sanayi Sitesi Camii cemaatiyle birlikte kıldı.

MHP’li Özyürek ve beraberindekiler esnaf ziyaretleri kapsamında sabahın erken saatlerinde 4 Eylül Sanayi sitesine gitti. Burada tek tek sanayi esnafını gezen Ahmet Özyürek, MHP İl Başkanı Hakan Uygun ve teşkilat üyeleri, daha sonra 4 Eylül Sanayi Sitesi Cami’ne giderek, cami girişinde vatandaşlarla selamlaştı. Özyürek, herkese hayırlı cumalar dileyerek, sohbet etti.

Özyürek daha sonra Cuma namazını buradaki cemaatle birlikte kıldı. Cuma namazı sonrası vatandaşlar ile bir araya gelen Özyürek, istek ve talepleri dinledi.

Milletvekili olarak TBMM’de Sivas’ın sorunlarını sık sık dile getirdiğini ifade eden Ahmet Özyürek, “Sivas’ın kenevir ekimi yapılacak iller arasına alınması konusunda Tarım Bakanı ile görüştük. TBMM’de konuşma yaptım. Sivas şuan Kenevir ekimi yapılan iller arasına alındı. Sivas’ın 6. Bölge Teşvik kapsamına alınmasıyla ilgili sık sık gündem oluşturup TBMM’de Mustafa Varank Bakana sayın Bakanım Cumhurbaşkanımız söz verdi bu müjdeyi bir an önce halkımıza verelim dedim. TÜDEMSAŞ kapatılıyor algısı oluştu biz devreye girdik. Kapasitesi arttırılmalı ve şehrimizde daha önemli bir konuma getirilmeli dedik. Bugün TÜRASAŞ olarak adlandırılan TÜDEMSAŞ içine yeni boji fabrikası açılacak. Gördüğünüz gibi biz sadece Sivas için çalıştık. Yiğidoları hakkıyla Mecliste temsil ettik” dedi.

Demir Çelik işçileri ve fabrikanın işlevsel hale gelmesi konusunda da gündem oluşturduklarını dile getiren Özyürek, “Demir Çelik Fabrikasından çalışan işçilerimizin sorunlarını TBMM’ye taşıdık. bu fabrikanın kamu alacaklarının olduğunu ve kayyum atanması gerektiğini söyledik. Seçimden sonrada bu konuda çalışmalarımız sürecek. İnanıyorum ki Sivaslılarda 3 Hilal’e 3 vekil vererek destek olacak. TBMM’de Sivas’ı güçlü şekilde temsil etmemiz için buna ihtiyacımız var” diye konuştu. Haber Foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler