Rektör Alim Yıldız öğrencilerle söyleşiye katıldı

 Rektör Alim Yıldız öğrencilerle söyleşiye katıldı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Üniversite Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen ve moderatörlüğünü Zara Veysel Dursun Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Derya Kutlu’nun yaptığı “Öğrenciler Akademik Kariyerlerine Nasıl Yön Vermelidir?” konulu söyleşi programının konuğu oldu.

SCÜ Kültür Merkezi Kadı Burhaneddin Konferans Salonu’nda gerçekleşen programa, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ünal Kılıç, Prof. Dr. Hakan Yekbaş, dekanlar, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Yoğun katılımın olduğu programda konuşan Rektör Yıldız, eğitim-öğretim hayatından kesitler anlattı.

Aydın’da öğretmen olarak meslek hayatına başladığını söyleyen Rektör, o günden bugüne kadar olan süreci katılımcılarla paylaştı.

Soru-cevap şeklinde devam eden programda, Rektör Yıldız, “Akademik kariyer süreçlerinde öğrencileri nelerin beklediği, akademik kariyer yapma konusunda akademik bir çevrede bulunmanın önemi, akademik kariyer yapmak isteyen bir öğrencinin sosyal becerilerinin neler olması gerektiği, akademik kariyer planlayan öğrencilere hangi tavsiyelerde bulunacağı” gibi soruları cevapladı.

Öğrencilerin ideallerine nasıl yön vermeleri konusunda da tavsiyelerde bulunan Rektör programda emeği geçen herkese teşekkür etti. Haber foto: Gizem ÖZAT

Benzer Haberler