Sağlık Çalışanlarına Şiddeti Vali Ayhan Kınadı

 Sağlık Çalışanlarına Şiddeti Vali Ayhan Kınadı

Sivas Numune Hastanesi acil serviste tedavisi süren hastanın yakınlarınca sağlıkçılara ve güvenlik güçlerine yapılan saldırının failleri gözaltına alındı. Olayı duyar duymaz hastaneyi ziyaret eden Sivas Valisi Salih Ayhan, sağlıkçılara destek vererek konunun takipçisi olacağını vurguladı.

Bugün akşam saatlerinde Sivas Numune Hastanesine ayakta kırık şüphesi ile hasta Y.Ö. müracaat etmiştir. Hasta yakınları, acil serviste kalabalık oluşturmaması yönünde uyarılarda bulunan hastane güvenliğine saldırmış 6 özel güvenlik elemanını darp ederek acil servis kırmızı alandaki malzemelere de önemli ölçüde zarar vermiştir. Güvenlik güçleri hemen olaya müdahale ederek, 2’si kadın 6’sı erkek toplam 8 kişi olduğu belirlenen failleri gözaltına almıştır.
Sivas Valisi Salih Ayhan, olayın ardından Numune Hastanesine giderek bilgi almıştır. Darp edilen özel güvenlikçilerle görüşen Vali Ayhan “Olayı takip edeceğiz. Kamu malına verilen zararın bedelini ödeyecekler. Ramazanın ilk gününün son saatlerinde yaşanılan bu çirkin olayı tasvip etmek kesinlikle mümkün değil. Bu olayı kınıyorum ve takip edeceğim. Salgın sürecinde üst düzey bir gayret gösteren sağlık çalışanlarımızın her zaman yanındayız. Adli ve idari makamlar ne gerekiyorsa gereğini yapacaktır. Emniyet faillerin göz altında tutulması ile ilgili gereken hemen yaptı. Üzülmemek elde değil, 1 yıldır sağlıkçılarımızın gecesi yok gündüzü yok. Sağlıkçılarımız şiddeti ve taşkınlığı hak etmiyorlar. Suçlulara hesabı sorulacaktır.” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler