Salgından Uzak Şeker Gibi Bayram geçirdik

 Salgından Uzak Şeker Gibi Bayram geçirdik

Uzun bir aradan sonra Ramazan Bayramı salgının etkinliğini yitirmesi ile maskesiz bir şekilde birlik ve beraberlik içerisinde kutlandı.

 İlk Ziyaret Şehitlerimize 
Vali Salih Ayhan ve il protokolü Ramazan Bayramı Arifesinde ilk ziyareti Yukarı Tekke Şehitliğine gerçekleştirdi. Polis Şehitliği, Garnizon Şehitliği ve İlk Şehitliği ziyaret eden Vali Ayhan, vatanımız uğruna canlarını feda eden kahraman şehitlerimizin kabirlerine karanfil bıraktı.

 Buruciye Medresesi’nde Bayramlaşma Programı Yapıldı
Vali Salih Ayhan, Sivas milletvekilleri, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, il protokolü, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, sporcular, gençlik grupları ve vatandaşlarımızın katılımıyla Buruciye Medresesi’nde bayramlaşma töreni düzenlendi. Geleneksel olarak düzenlenen bayramlaşma salgının da geride kalmasıyla büyük ilgi gördü.

Programda konuşan Vali Ayhan, “Bayramların bayram gibi yaşandığı, barış, mutluluk ve huzurun yeryüzünün her yerine hâkim olduğu bir dünyanın inşasına vesile olması dileğimle, bayramınızı tebrik ediyorum.” dedi. Konuşmaların ardından Vali Salih Ayhan ve beraberindeki il protokolü üyeleri bayramlaşmaya katılan vatandaşlarımızla tek tek bayramlaştı.

 Şehit Aileleri ve Gaziler Unutulmadı
Vali Salih Ayhan, Ramazan Bayramı ziyaretleri kapsamında Şehit Özel Harekât Polisi Muhammed Demir’in hanesini ziyaret etti. Şehidin ailesiyle sohbet eden Vali Ayhan “Benim dönemimde şehit olan kardeşlerimizden biri Muhammed, o yüzden sizler bana onun emanetisiniz.” dedi.

Bayram ziyaretlerinde Şehit Piyade Uzman Onbaşı Ramazan Nayir’in ailesine misafir olan Vali Ayhan, şehidimize rahmet, hane halkına sağlıklı ömür diledi. Çocukları da unutmayan Vali Salih Ayhan, onlara bayram harçlığı ve çeşitli hediyeler verdi.

Hane ziyaretlerinin sonuncusunu ise Gazimiz Ali Yılmaz’ın evine gerçekleştiren Vali Salih Ayhan, kahraman gazimiz ve ailesiyle bir süre sohbet ederek taleplerini dinledi.

Vali Ayhan, “Vatanı ve bayrağı için bedel ödeyen gazilerimizin başımızın üstünde yeri var. Var olun” dedi.

 Vali Ayhan Emniyet Güçlerimizin Bayramını da Tebrik Etti
Vali Salih Ayhan, Ramazan Bayramı münasebetiyle Alibaba Şehit Rüstem Demirbaş Polis Merkezi Amirliğini ziyaret etti. Güvenlik güçlerimize görevlerinde başarılar dileyen Vali Salih Ayhan, şehrimizin güven ve huzurundan sorumlu tüm emniyet mensuplarının bayramını kutladı. Vali Salih Ayhan, Ramazan Bayramı ziyaretleri kapsamında Özel Harekât Şube Müdürlüğü’ne geçerek, güvenlik güçlerimizle bayramlaştı. Vali Ayhan, mesai mefhumu gözetmeksizin görev yapan kahraman polislerimize görevinde başarı dileyip, hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

 Sağlıkçılara Ziyaret
Vali Salih Ayhan, Numune Hastanesi Acil Servisini de ziyaret ederek, tüm doktorların ve sağlık çalışanlarının bayramını tebrik etti. Ziyaret esnasında hastalara da geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Ayhan, sağlıklı ve huzurlu bir bayram diledi.

 Vali Ayhan ve İl Protokolü Bayram Namazını Ulu Cami’de Eda Etti
Vali Salih Ayhan, Sivas Milletvekilleri İsmet Yılmaz, M. Habib Soluk, Ahmet Özyürek, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve il protokolü, Ramazan Bayramı namazını Ulu Cami’nde eda etti. Namaz sonrası Vali Ayhan ve beraberindekiler, halkımızla tek tek bayramlaştı.

Huzurevinde Yaşlılarımızın Bayramı Tebrik Edildi
ValiSalih Ayhan ve eşi Zeynep Akkiraz Ayhan Hanımefendi, Ramazan Bayramı nedeniyle İhramcızade İsmail Hakkı Toprak Huzurevini de ziyaret etti. Kıymetli büyüklerimizin bayramlarını tebrik eden Ayhan çiftçi, sağlıklı nice bayramlar dileğinde bulundu.

 Vali Ayhan, Çocuklara Çeşitli Hediyeler Verdi
Vali Salih Ayhan ve eşi Zeynep Akkiraz Ayhan Hanımefendi, bir sonraki ziyaretini Sevgi Evlerine gerçekleştirdi. Devlet şefkati altında bulunan çocuklar ile yakından ilgilenerek bayramlarını kutlayan Ayhan çifti, çocuklara oyuncak hediye etti.

 Çağrı Merkezine Ziyaret
Vali Salih Ayhan, Ramazan Bayramı nedeniyle 112 Acil Çağrı Merkezini ziyaret etti. Merkez çalışanlarının bayramını kutlayarak tatlı ikramında bulunan Vali Ayhan, telsizden sağlık, jandarma, polis ve itfaiye çalışanlarının da bayramlarını tebrik etti.

 Hafik’te Bayramlaşma
Vali Salih Ayhan, bayram ziyaretleri kapsamında İl Jandarma Komutanı İdris Tataroğlu ve İl Emniyet Müdürü Burhan Akçay ile birlikte Hafik İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret etti. Birlikte görev yapan askerlerle tek tek bayramlaşan Vali Ayhan, mutlu bayramlar diledi.

 Vali Salih Ayhan, bayram ziyaretleri kapsamında son olarak Hafik İlçe Emniyet Amirliğini ziyaret etti. 7/24 görevlerinin başında olan polis memurları ve bekçilerle tek tek bayramlaşan Vali Ayhan, hayırlı görevler dileğinde bulundu.

 Kurum Personeli İle Bayramlaşıldı
Vali Salih Ayhan, Ramazan Bayramı’nın ardından ilk mesai gününde valilik personeliyle de bayramlaştı. Tüm çalışanların geçmiş bayramını tebrik eden Vali Ayhan, birlik ve beraberlik içerisinde nice bayramlar temennisinde bulundu.

Benzer Haberler